Hlavní navigace

Vstřícnější kontrola pravosti kopie Windows

29. 11. 2006
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Microsoft začne v nejbližší době přes funkci Automatická aktualizace šířit novou verzi utility pro kontrolu pravosti kopie Windows XP. Její instalaci bude opět možné odmítnout. Podle dostupných informací byly odstraněny některé dříve kritizované nedostatky. Novinkou má být jasné a srozumitelné vysvětlení, k čemu program slouží a to ještě před jeho instalací. Pokud selže kontrola pravosti kopie, program konečně oznámí důvod, aniž by rovnou nařkl uživatele z používání ilegální kopie. V minulosti…

Microsoft začne v nejbližší době přes funkci Automatická aktualizace šířit novou verzi utility pro kontrolu pravosti kopie Windows XP. Její instalaci bude opět možné odmítnout.

Podle dostupných informací byly odstraněny některé dříve kritizované nedostatky. Novinkou má být jasné a srozumitelné vysvětlení, k čemu program slouží a to ještě před jeho instalací. Pokud selže kontrola pravosti kopie, program konečně oznámí důvod, aniž by rovnou nařkl uživatele z používání ilegální kopie. V minulosti totiž tato utilita způsobila obrovské množství falešných poplachů. Uživatelům pirátských kopií nabídne nová verze utility pro kontrolu pravosti řešení legalizace jejich kopie Windows. (ZDnet, CNet)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.