Hlavní navigace

Vychází jubilejní publikace s úplným přehledem vysílačů u nás a na Slovensku

20. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zcela unikátní publikace, která nemá na českém a slovenském trhu obdoby, se v uplynulých dnech začala prodávat v e-shopu Československého DX klubu.

Pod hlavičkou Československého DX klubu (CSDXC) vyšlo v uplynulých dnech 20. jubilejní vydání publikace věnované aktuálnímu přehledu rozhlasových a televizních vysílačů nejen v Česku, ale i na Slovensku. Tento titul je unikátním proto, že za ním stojí přímo členové CSDXC, kteří mají většinou telekomunikace i jako své zaměstnání, a tudíž se jedna o zcela jedinečný projekt, který může postupem času sloužit jako dobrá dokumentace, zvlášť k neustálým změnám na VKV pásmu.

K TÉMATU: Dálkový příjem signálů? Nejde o koníček pro „partičku bláznů“

Dvacáté jubilejní vydání publikace se na konci minulého týdne objevilo v internetovém obchodě CSDXC. Titul přináší přehled vysílačů v České a Slovenské republice v pásmech dlouhých, středních a velmi krátkých vln, počítá i s kmitočty pro UHF (televize) a DAB/DAB+ (digitální rozhlas). Dále tu nechybí zahraniční stanice slyšitelné a sledovatelné na našem území a další informace o (nejen) digitálním pozemním vysílání rozhlasu a televize (DVB-T a T-DAB).

MMF tip early

Součástí publikace jsou i mapy rozhlasových a televizních vysílačů v České republice, na Slovensku a za hranicemi a veškeré kontakty na rozhlasové stanice a jejich RDS data. Ti, kteří se chtějí na jednotlivé vysílače vydat například prostřednictvím své navigace, do ní mohou zadat přesné souřadnice GPS, které 20. vydaní více než 70stránkové publikace také obsahuje.

E-shop Československého DX klubu můžete navštívit zde.

Obálka publikace Rozhlas televize, která se dočkala v roce 2015 svého 20. vydaní
Autor: Československý DX klub

Obálka publikace Rozhlas televize, která se dočkala v roce 2015 svého 20. vydaní

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).