Hlavní navigace

Východočeský vysílač Krásné navýší zkušebně výkon na 100 kW

19. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
19. 4. 2011

Digitální terestrické multiplexy 1 a 2, které vysílají z východočeského vysílače Pardubice – Krásné na kanálech 32 a 39 sníženým výkonem kvůli možnému rušení analogového signálu v Polsku, ho mohou navýšit na plných 100 kW. Informoval o tom Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Háček je bohužel v tom, že půjde pouze o krok dočasný, a to na období jednoho měsíce. ČTÚ vydal pro tento test Českým Radiokomunikacím individuální oprávnění.

UXD

K TÉMATU: Omezený výkon digitální televize z Krásného může trvat až do roku 2015

Výhlídky jsou však optimistické. Telekomunikační úřad v dokumentu píše: V případě, že v rámci tohoto provozu nedojde na území Polska k rušení příjmu stávajícího analogového televizního vysílání, odsouhlasí administrace Polska trvalé navýšení výkonu těchto vysílačů. Testovací období také ČRa umožní proměření signálu v lokalitách, kde by byl po přechodu Krásného na plný výkon problematický příjem signálu. V případě, že se však během zkušebního vysílání objeví problémy, které ohlásí polská strana, bude výkon okamžitě snížen zpět na 25 kW.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.