Hlavní navigace

Vyhledávání Google Custom Search pro firemní weby

Jiří Macich ml.

Google představil variantu služby Google Custom Search pro firemní weby. Google Custom Search je služba určená provozovatelům webových stránek. Zajistí prohledávání daného webu s možností přizpůsobení stránky s výsledky hledání. Firmy se nově díky Google Custom Search Business Edition dočkaly také možnosti odstranit logo Googlu, možnosti zcela odstranit textovou reklamu, statistik vyhledávání a podpory po telefonu. Varianta pro firmy je ovšem placená. Pro weby do pěti tisíc stránek stojí služba…

Google představil variantu služby Google Custom Search pro firemní weby. Google Custom Search je služba určená provozovatelům webových stránek. Zajistí prohledávání daného webu s možností přizpůsobení stránky s výsledky hledání. Firmy se nově díky Google Custom Search Business Edition dočkaly také možnosti odstranit logo Googlu, možnosti zcela odstranit textovou reklamu, statistik vyhledávání a podpory po telefonu. Varianta pro firmy je ovšem placená. Pro weby do pěti tisíc stránek stojí služba 100 dolarů ročně. (conBlog)

Našli jste v článku chybu?
19. 7. 2007 12:39
Milil (neregistrovaný)
Ta služba je pouze o omezení výsledků hledání na určité domény s možností si tyto výsledky začlenit do designu vlastních stránek. Zpřístupňuje data která jsou tak jako tak k dispozici i přes normální rozhraní Google. Jestliže si někde na webu vystavujete soubor wcx_ftp.ini je to problém váš, ne problém vyhledávače.
19. 7. 2007 11:44
Osobně bych se celkem bál svěřit interní firemní vyhledávání externí firmě, navíc přes veřejné rozhraní, zvlášť, pokud je o ní známo, že indexuje kde co a že jsou díky tomu dostupné leckteré citlivé údaje, jako třeba loginy na FTP servery a podobně.