Hlavní navigace

[OPRAVA] Registr vozidel postižen výpadkem manažovaných serverů u O2

Marek Janouš

Opravujeme předchozí sdělení, podle kterého údajně vypadl O2 Cloud. Telefónica nám nyní upřesnila, že včerejší výpadek postihl „manažované servery“ v hostingovém centru, nikoli O2 Cloud, který „běží normálně“. Výpadek mimo jiné postihl centrální registr vozidel — tedy všechna pracoviště, která byla v době výpadku otevřena. Pražský magistrát se pro nás vyjádřil, že „výpadek postihl včera 23. 8. všech pět pražských pracovišť od 14.50 hodin do konce pracovní doby“, a že asi stovka lidí musí přijít…

Opravujeme předchozí sdělení, podle kterého údajně vypadl O2 Cloud. Telefónica nám nyní upřesnila, že včerejší výpadek postihl „manažované servery“ v hostingovém centru, nikoli O2 Cloud, který „běží normálně“.

Výpadek mimo jiné postihl centrální registr vozidel — tedy všechna pracoviště, která byla v době výpadku otevřena. Pražský magistrát se pro nás vyjádřil, že „výpadek postihl včera 23. 8. všech pět pražských pracovišť od 14.50 hodin do konce pracovní doby“, a že asi stovka lidí musí přijít na registr znovu (mohou přijít i dnes, v pátek, mimo běžné úřední hodiny).

Plné vyjádření Telefóniky vysvětluje případ takto:

Dne 23. 8. 2012 v 15.05 jsme zaznamenali technický problém v infrastruktuře tzv. managovaných služeb. Na řešení problému začal obratem pracovat kompletní technický tým O2 spolu s experty z IBM. Komplikace spočívala ve ztrátě konektivity mezi servery a úložišti dat. Díky rychlému postupu řešení a nápravných opatření nedošlo z pohledu zákazníků ani infrastruktury k žádné ztrátě dat a po 19.00 se podařilo celý systém v plném rozsahu zprovoznit.

Jedním z klientů managovaných služeb společnosti Telefónica Czech Republic je i Centrální registr vozidel. Vzhledem k době, kdy nastal, se technický problém mohl dotknout pouze minimálního počtu klientů Centrálního registru vozidel. Od čtvrtečních večerních hodin společnost Telefónica Czech Republic poskytuje Centrálnímu registru vozidel všechny služby v souladu se smlouvou uzavřenou s dodavatelem registru. Čtvrteční omezení provozu Centrálního registru vozidel nijak nesouviselo s předchozími výpadky registru vozidel.

Content 2017 - tip Footshop

Na výpadek nás původně upozornil čtenář, který však nechce být jmenován, jenž si postěžoval na výpadek od zhruba 14.15, který podle jeho tvrzení trval v některých ohledech až do dvou do rána, ale „něco se rozeběhlo už v devět“; údajně má servery včetně databází postiženy tvrdým restartem.

Telefónica nám sdělila, že napočítala celkem 41 zákazníků dotčených výpadkem manažovaných služeb.

Našli jste v článku chybu?
25. 8. 2012 22:52

Vidite a sumak to rozhodne neni.

Mimochodem, ty 4ms mate asi do jednoho z nejmenovanych ceskych datacenter, kde ma Google svoje servery.

Zkuste prosim zjistit skutecny stav a pak mudrujte.

Pak bych doporucil nepomijet ceskou legislativu v oblasti osobnich dat, ktera dela jejich umisteni v zahranici pomerne komplikovanym.

27. 8. 2012 7:51

Dobry den, co Vas vede k prohlaseni, ze Telefonica "nema mnoho zkusenosti s datacentry"?

Ja samozrejme chapu, ze muzete byt proti Telefonice nejak zaujaty (jen proto, ze je to Telefonica, ci z jieneho duvodu), ale to by Vam nemelo branit ve strizlive uvaze.

No uz se trosku tocim v kruhu, nebudu Vas dale krmit.

V dokonale ucte MK