Hlavní navigace

Výrobci se chystají na testování kompatibility u ČRa. Pokud projdou, získají logo „DVB-T2 ověřeno“

26. 8. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Ferguson
Zda je televizor kompatibilní s budoucím pozemním televizním vysíláním v DVB-T2/HEVC, si bude moci zákazník snadno ověřit. Alespoň taková je idea ČRa.

České Radiokomunikace (ČRa) připravují na září testování televizorů a set-top boxů s tunery podporujícími kodek H.265/HEVC od nejrůznějších výrobců. V zaslané odpovědi na náš dotaz se říká, že první přístroje jsou už v testovací laboratoři a firma oslovila „všechny významné hráče na trhu“.

I když České Radiokomunikace zatím nechtějí zveřejňovat ani seznam výrobků, ani seznam značek, které se testování kompatibility s budoucím zemským vysíláním v DVB-T2/HEVC zúčastní, máme potvrzeno, že jde například o TP Vision (TV Philips) či LG. To mimochodem také jako jediný výrobce kompatibilitu s českým DVB-T2/HEVC deklarovalo už dopředu, takže tady panuje jistota a nemůžete se splést.

K TÉMATU: LG jako první deklaruje kompatibilitu s HEVC

Jak jsou velké internetové obchody připraveny na vysílání v DVB-T2/HEVC?

Přehled TV s tunery DVB-T2/S2/HEVC

Přehled set-top boxů do 5000 Kč pro příjem DVB-T2 s kodekem HEVC

Seznam kompatibilních výrobků hodlají České Radiokomunikace zveřejnit nejspíše v druhé polovině září, a to na webových stránkách www.dvbt2overeno.cz, které zatím nejsou funkční.

MMF23 tip3

Vysílání ČRa, DVB-T2 HEVC, 576i na televizoru LG 55UH750V.
Autor: Bohumil Herwig

Vysílání ČRa, DVB-T2 HEVC, 576i na televizoru LG 55UH750V.

Co se týče samotného loga „DVB-T2 ověřeno“, společnost se nám včera ústy své tiskové mluvčí Petry Miterové vyjádřila následovně: S podobou samolepky seznámíme veřejnost již koncem tohoto týdne, lidé si ji budou samozřejmě moci prohlédnout i na zmiňovaných webových stránkách.

Článek s dalšími podrobnostmi a vyjádřením výrobců TV pro vás chystáme. Testování kompatibility má prý v plánu i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).