Hlavní navigace

Vyšel Mozilla Thunderbird 3.1 Beta 1, smršť nových funkcí nepřináší

12. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro zájemce o vyzkoušení a otestování vyšel Mozilla Thunderbird 3.1 Beta 1. Žádná nová funkce tentokrát zapracována nebyla, vývojáři se zaměřovali na úpravu procesu přechodu z druhé generace tohoto open source e-mailového klienta, vylepšení podpory panelů a automatického doplňování, odstraňování problémů se stabilitou a správou paměti. Zájemci mohou stahovat i českou verzi. V plánu je zatím ještě jedna betaverze, která by dle orientačního jízdního řádu vývoje měla vyjít 6. dubna. Ostrá verze…

Pro zájemce o vyzkoušení a otestování vyšel Mozilla Thunderbird 3.1 Beta 1. Žádná nová funkce tentokrát zapracována nebyla, vývojáři se zaměřovali na úpravu procesu přechodu z druhé generace tohoto open source e-mailového klienta, vylepšení podpory panelů a automatického doplňování, odstraňování problémů se stabilitou a správou paměti. Zájemci mohou stahovat i českou verzi. V plánu je zatím ještě jedna betaverze, která by dle orientačního jízdního řádu vývoje měla vyjít 6. dubna. Ostrá verze pak spatří světlo světa snad v červnu, i když v případě projektu Mozilla Thunderbird je nutné podobné odhady brát s hodně velkou rezervou.

Mozilla Thunderbird 3.1, který vzniká pod kódovým označením Lanikai, by měl ve finále nabídnout konečně možnost importu dat a nastavení z konkurenčního klienta Windows Live Mail od Microsoftu, usnadnit přechod uživatelům dosud využívajícím Mozilla Thunderbird 2 a zavést nový nástroj pro správu příloh z pošty uložených na lokální disk. Dalšího vylepšení se má dočkat i vestavěné prohledávání pošty. Konkrétně je v plánu oddělení globálního vyhledávání od prohledávání konkrétní složky s e-maily. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.