Hlavní navigace

Vysílání rádií ze satelitu je pro Slováky technickou lahůdkou

12. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 8. 2009

Spuštění Rádia Beat prostřednictvím DVB-S donutilo slovenskou verzi serveru RadioTV k zamyšlení a srovnání české a slovenské satelitní rozhlasové scény. Web uvádí, že Beat je zatím jedinou komerční stanicí, která objevila kouzlo satelitu a je otázkou, proč si naši vysílatele zatím šíření signálu prostřednictvím satelitu příliš neoblíbili. Český a slovenský trh je podle něj velmi rozdílný.

Češi, uvádí RadioTV.sk, jsou průkopníky na internetu, Slovákům se daří na satelitu. Zatímco jsme už doběhli naše sousedy v oblasti internetového vysílání, pro satelitní posluchače je možnost výběru omezena převážně na slovenskou část, konstatuje web, což je však prý logické, jelikož české stanice vše směřují k poslechovosti, na Slovensku se čas od času objeví i nějaká ta technická lahůdka, která nemusí mít ekonomický efekt. Jednou z nich je právě vysílání prostřednictvím satelitu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.