Hlavní navigace

Vyškolené týmy přes digitalizaci vyrazily do ulic Prahy

5. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
5. 2. 2009

Obyvatelé hlavního města se mohou od tohoto týdne setkat v ulicích s tzv. digihlídkami. Jde o profesionálně vyškolené posádky, které mají Pražany informovat o blížícím se konci analogového vysílání a tudíž nutností vybavit se set-top-boxem nebo digitálním televizorem. Digihlídky nejen poradí, ale budou rozdávat i Diginoviny, které přinesou vše podstatné okolo digitálního vysílání. Hlídky jsou součástí širší informační kampaně k přechodu na digitální vysílání, která běží již od podzimu, konstatoval mluvčí projektu digitalizace TV vysílání Rostislav Starý.

ČTĚTE TAKÉ: Zprávu NKS o digitalizaci schválila česká vláda

MM socky3

Každá digihlídka vybavená Škodou Roomster je složená ze tří členů. Obyvatelé Prahy se s těmito speciálně vyškolenými týmy setkají na frekventovaných místech, jako jsou např. přestupní stanice MHD. Týmy mohou také lidem poradit s jejich specifickými problémy, které se digitalizace týkají. Po prvních zkušenostech z terénu musím konstatovat, že digihlídky vzbudily u občanů velký zájem, sdělil Michal Plch ze společnosti Marco international. Ta má promoakci na starosti. Pražané mohou i nadále využít také stránek www.digitalne.tv nebo infolinky 800 906 030.Digihlídka na pražském Palackého náměstí, foto: archiv NKS

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.