Hlavní navigace

Vyšla nová verze DNSSEC Validátoru

Redakce

Laboratoře CZ.NIC uvolnily novou beta verzi rozšíření DNSSEC Validátor (2.0). Doplněk je primárně určený pro webové prohlížeče Internet Explorer, Mozilla Firefox a Google Chrome, do nichž přidává funkcionalitu pro ověření zabezpečení stránek pomocí technologie DNSSEC. Nová verze je založena na knihovně unbound a oproti předchozím vydáním obsahuje řadu novinek, například sjednocuje vzhled a funkcionalitu pro všechny zmiňované prohlížeče nebo kontroluje správnost IP adresy, na kterou se prohlížeč…

Laboratoře CZ.NIC uvolnily novou beta verzi rozšíření DNSSEC Validátor (2.0). Doplněk je primárně určený pro webové prohlížeče Internet Explorer, Mozilla Firefox a Google Chrome, do nichž přidává funkcionalitu pro ověření zabezpečení stránek pomocí technologie DNSSEC.

Nová verze je založena na knihovně unbound a oproti předchozím vydáním obsahuje řadu novinek, například sjednocuje vzhled a funkcionalitu pro všechny zmiňované prohlížeče nebo kontroluje správnost IP adresy, na kterou se prohlížeč připojuje. DNSSEC Validátor 2.0 je k dispozici v českém, anglickém a německém jazyce.

Našli jste v článku chybu?
18. 12. 2012 11:04

Kromě Lupy a NIC jsem zatím nenarazil na stránky s "validním" DNSSEC... K čemu mi to tedy je, když v praxi je skoro vše s varováním.

18. 12. 2012 16:23
x (neregistrovaný)

Ktera je z meho pohledu naprosto nulova. Jelikoz domenu muze ze dne na den ovladnout naprosto kdokoli, je DNSSEC pouze dobry DDOS tool.