Hlavní navigace

Vyšla ostrá verze rozšíření Weave Sync 1.0 pro Firefox

1. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Světlo světa konečně spatřila ostrá verze rozšíření Weave Sync 1.0 z produkce Mozilla Labs. Rozšíření podporující Mozilla Firefox 3.5 a vyšší přináší synchronizační funkce podobné těm, které již dlouhou dobu nabízí třeba konkurenční prohlížeče z dílny společnosti Opera Software v rámci služby Opera Link. Weave Sync umí mezi různými instalacemi Firefoxu přes Internet synchronizovat data typu záložek, uložených hesel, historie navštívených stránek nebo otevřených panelů. Data se uchovávají na…

Světlo světa konečně spatřila ostrá verze rozšíření Weave Sync 1.0 z produkce Mozilla Labs. Rozšíření podporující Mozilla Firefox 3.5 a vyšší přináší synchronizační funkce podobné těm, které již dlouhou dobu nabízí třeba konkurenční prohlížeče z dílny společnosti Opera Software v rámci služby Opera Link. Weave Sync umí mezi různými instalacemi Firefoxu přes Internet synchronizovat data typu záložek, uložených hesel, historie navštívených stránek nebo otevřených panelů. Data se uchovávají na serverech společnosti Mozilla Corporation, ale je možné vytvořit si i vlastní nezávislý server.

Weave Sync je šikovným nástrojem pro synchronizaci třeba mezi stolním počítačem a notebookem, eventuálně počítačem v práci a doma. Použít jej lze i při záloze dat z prohlížeče pro případ havárie disku. Počítá se i se synchronizací dat mezi klasickým Firefoxem a jeho mobilní verzí vznikající v rámci projektu Fennec. V plánuje je rozšíření záběru Weave Sync i na nastavení vyhledávacích modulů nebo instalované doplňky. Synchronizační funkce by se pak měla objevit ve standardní výbavě prohlížeče Mozilla Firefox 4.0, který by měl údajně vyjít ještě letos. Více v článku Firefox 3.6 je hotov. Co bude dál? (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.