Hlavní navigace

Výsledky eClubu budou zítra. Přehrajte si zatím nevšední záznamy všech prezentací

Petr Kočí

Před rokem vyhrál teprve dvacetiletý Vojtěch Ciml první běh soutěže studentských nápadů eClub na ČVUT. Chtěl vyvíjet mobilní aplikace pro bytové architekty. Po několika měsících ale zjistil, že to nemá cenu. Během prázdninového pobytu v kalifornském akcelerátoru Plug and Play začal pracovat na jiném startupu. Vznikla služba Meta TV. Díky ní se teď můžete podívat na závěrečné prezentace nápadů vzešlých z letošního eClubu trochu jinak, než jste zvyklí.

Všech devět závěrečných prezentací z posledního eClubu najdete na webu MetaTV. Vedle klasického videozáznamu můžete zároveň v postranním okně sledovat řečníkem promítané slajdy. Pokud nemáte čas dívat se na celé vystoupení, můžete díky synchronizaci slajdů s videem proklikat prezentaci a poslechnout si jen pasáže, které vás zaujmou.

Prezentace z eClubu na MetaTV

Prezentace z eClubu na MetaTV

Výsledky letošního eClubu vyhlásí organizátoři už zítra, tedy ve středu 23. května v 18 hodin ve Šrámkově posluchárně v budově ČVUT FEL na Karlově náměstí číslo 13.

Content 2017 - tip Footshop

O tom, kdo získá stipendium, které má vítěze povzbudit, aby svůj nápad dál rozvíjeli, rozhodla devítičlenná porota. Každý porotce přidělil nejlepšímu nápadu tři body, druhému dva a třetímu jeden. Organizátor eClubu Jan Šedivý jim kladl na srdce, aby se rozhodovali podle toho, zda jsou projekty uskutečnitelné. Když body sečetl, zjistil, že od startovního pole se odtrhla trojice favoritů. „Jednoho od druhého dělil jen jeden bod,“ prozradil na svém blogu Jan Šedivý.

V anketě u článku, ve kterém jsme před dvěma týdny všech devět projektů představili, se 168 hlasujícím čtenářům Lupy nejvíc líbilo mobilní tržiště přepravních služeb CitySmartGo (23 pro­cent hlasů). Po 19 procentech pak získaly tři projekty: budík do vlaku TransportAlarm, nápad, jak spočítat sledovanost billboardů v ulicích infyAD a neuromarketingová sci-fi MindSpy.

Anketa

Který projekt z eClubu se vám líbí?

Našli jste v článku chybu?
25. 5. 2012 12:58
Radek (neregistrovaný)

Souhlasím s Vámi. Třeba u nás na škole (jaderka) bylo zvykem prezentovat vždy v češtině pokud bylo 100% posluchačů Čechů. Pokud byl alespoň jeden člověk co nerozuměl česky, pak se mluvilo v angličtině, včetně následné diskuze. S lokálním vývojem a testováním souhlasím, takhle to budeme dělat s infyAD - vývoj na českých datech pro český trh a při první verzi, kterou trh dokáže přijmout, expanze do jiných zemí.

25. 5. 2012 12:41
(neregistrovaný)

Ja myslím, že angličtina všech byla dobrá. Nejdůležitější je se přece dorozumět, nemusí hned všichni mluvit jako rodilí mluvčí. Jen mě zarazilo, že Češi Čechům prezentují anglicky, jestli to není na škodu srozumitelnosti - přece jen se v mateřštině vyjadřují myšlenky lépe. A s tím, že u nás nemá cenu zakládat jakýkoliv internetový projekt - myslím, že se může začít tady, vše otestovat a pak to "pouze" přeložit do angličtiny a spustit globálně.