Hlavní navigace

eClub

Česká startupová scéna na prahu roku 2014: rozvinutá, ale nevyzrálá

Podpůrných akcí a programů pro startupy je už tolik, že se sotva daří je naplnit. Chybí i dostatek příkladů, a to jak úspěchu, tak neúspěchu. Peníze nescházejí, ale málo je velkých vizí.

Marek Janouš

8. 1. 2014 6:30
Doba čtení: 5 minut

Vítězové eClubu: Diplomky nikoli jen do šuplíku a konverzující ro­bot

Porota eClubu vybrala tři nejlepší projekty ve dvou kategoriích: „startup“ a „technologický transfer“. Na další rozvoj jim přispěla stipendii v celkové výši 120 000 korun.

Libuše Petržílková

13. 12. 2013 10:08
Doba čtení: 2 minuty

V úterý 10. prosince budou o peněžní podporu soutěžit studentské projekty

Ve finále letošního podzimního eClubu se bude soutěžit ve dvou kategoriích — „startup“ a „technologický transfer“. eClub má přitom pro vítěze připraveno celkem 120 000 Kč.

Libuše Petržílková

6. 12. 2013 13:08
Doba čtení: 1 minuta

eClub: Stěžujte si úřadům mobilní aplikací, nebo si ohlídejte kupón v Opencard

V soutěži eClubu jde tentokrát o udělení grantů v celkové výši 100 tisíc korun. O ně se zájemci utkají 10. prosince. Jaké projekty můžeme čekat? Několik se jich předvedlo na zkoušku.

Marek Janouš

14. 11. 2013 6:30
Doba čtení: 4 minuty

Nový semestr přednášek eClub ČVUT odstartuje zakladatel Cognitive Security

V úterý se rozběhne další série přednášek v rámci projektu eClub, který umožňuje široké veřejnosti setkat se s předními českými podnikateli a odborníky v oblasti IT.

Redakce

27. 9. 2013 14:44
Doba čtení: 1 minuta

Vojta Ciml (SlidesLive): Chceme být největším světovým webem s přednáškami

Projekt SlidesLive (dříve MetaTV nebo Edumeta) získal dva a půl milionu korun od Eduarda Kučery, spoluzakladatele Avastu.

Marek Janouš

23. 8. 2013 6:30
Doba čtení: 4 minuty

eClub: tři studentské projekty si odnesly finanční podporu na další rozvoj

Ve studentské soutěži eClub se letos větší měrou objevily projekty již schopné prodeje produktu, anebo těsně před ním.

Libuše Petržílková

17. 5. 2013 13:29
Doba čtení: 2 minuty

Čtvrteční eClub poradí, jak správně nastavit cenu nového produktu

Máte nový produkt, chcete ho prodávat, ale nevíte za jakou cenu? Přijďte se ve čtvrtek poradit s dvojicí největších českých internetových odborníků v oblasti cenotvorby.

Redakce

23. 4. 2013 9:22
Doba čtení: 1 minuta

eClub: budete svůj mobil přes noc pronajímat jako součást superpočítače?

Projekty přihlášené do soutěže eClubu se včera předvedly nanečisto.

Marek Janouš

19. 4. 2013 13:21
Doba čtení: 3 minuty

Nejlepší aplikací pro Samsung Galaxy Tab a Galaxy Note se stal Pretty-meter a LearnToWrite

Soutěž o nejlepší aplikaci pro Samsung Galaxy Tab a Galaxy Note, kterou vyhlásil projekt eClub ČVUT zná své vítěze. Porotu zaujaly projekt Pretty-meter na počítačové hodnocení fyzické krásy a aplikace LearnToWrite k výuce správného psaní písmen.

Martin Vyleťal

11. 12. 2012 16:44
Doba čtení: 1 minuta

Přijďte si poslechnout interview s Martinem Kasou v rámci eClubu

V rámci projektu eClub proběhne příští týden v prostorách HUBu na pražském Smíchově další z plánovaných setkání. Tentokrát bude hostem Martin Kasa, zakladatel stejnojmenného internetového obchodu, který v současné době působí jako soukromý investor. Setkání bude mít formu rozhovoru. Proběhne v pondělí 26. listopadu od 18 hodin. Vstup je zdarma. Pro účastníky je připraven raut.

Redakce

21. 11. 2012 10:43
Doba čtení: do minuty

eClub ČVUT vyhlásil soutěž o nejlepší aplikace pro Samsung Galaxy Tab a Galaxy Note

Projekt eClub ČVUT vyhlásil soutěž o nejlepší aplikaci pro Samsung Galaxy Tab a Galaxy Note. Do konce října se mohou přihlásit maximálně tříčlenné týmy, ve kterých je alespoň jeden vysokoškolský student.

Redakce

22. 8. 2012 11:05
Doba čtení: 1 minuta

Vítězové eClubu: TechAmbition, Babywebik a CitySmartGo

Soutěž studentských nápadů na ČVUT vyhrála „učebnice beze slov“ pro studenty technických škol. Druhá je aplikace pro rodiče, kteří chtějí zaznamenávat první roky života novorozeného potomka. Třetí místo přiřkla porota mobilnímu tržišti dopravních služeb.

Petr Kočí

24. 5. 2012 12:35
Doba čtení: 2 minuty

Výsledky eClubu budou zítra. Přehrajte si zatím nevšední záznamy všech prezentací

Před rokem vyhrál teprve dvacetiletý Vojtěch Ciml první běh soutěže studentských nápadů eClub na ČVUT. Chtěl vyvíjet mobilní aplikace pro bytové architekty. Po několika měsících ale zjistil, že to nemá cenu. Během prázdninového pobytu v kalifornském akcelerátoru Plug and Play začal pracovat na jiném startupu. Vznikla služba Meta TV. Díky ní se teď můžete podívat na závěrečné prezentace nápadů vzešlých z letošního eClubu trochu jinak, než jste zvyklí.

Petr Kočí

22. 5. 2012 18:52
Doba čtení: 1 minuta

eClub ČVUT zítra přivítá Jana Zdarsu a za týden Oldřicha Neubergera, zakladatele Líbímseti.cz

Projekt eClub ČVUT, který chce motivovat studenty, aby se pustili do vlastního podnikání, pokračuje se streamováním přednášek zajímavých hostů na vysoké školy v celé ČR. Již zítra se v posluchárně E-301 na Karlově náměstí od 18 hodin koná praktická přednáška Jana Zdarsy o tom, jak mohou studentské startupy při rozjezdu efektivně využívat AdWords a další nástroje online marketingu.

Redakce

20. 3. 2012 9:31
Doba čtení: 1 minuta

Příští host NetClubu Jan Šedivý učí studenty, aby došli co nejdál

Víte, čeho má české školství nejmíň, přinejmenším to technické? Peněz? Kvalitních studentů? Kdepak. Lidí, kteří vědí, jak to chodí v praxi.

Petr Koubský

5. 3. 2012 12:16
Doba čtení: 3 minuty

Sundejte si bačkory, obujte tenisky, další běh eClubu začíná

Nejzajímavější podnikatelské nápady vznikají při prolínání digitálních technologií s jinými obory: uměním, medicínou nebo třeba sociální antropologií. Cílem třetího eClubu, který včera odstartoval, a potrvá až do května, je propojit studenty a podnikatele z různých oborů, inspirovat je, pomoci jim udělat první krok od nápadu k produktu a naučit je vydělávat peníze. Soutěž pro startupy nabízí navíc zajímavé finanční odměny.

Redakce

23. 2. 2012 7:41
Doba čtení: 4 minuty