Hlavní navigace

Vyzkoušejte si webovou verzi MS Office

20. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Již delší dobu se ví, že Microsoft hodlá vstoupit na pole webových kancelářských řešení a konkurovat tak Google Docs nebo Zoho Apps. Vedle veřejného testování desktopové sady Office 2010 běží již i otevřené testování Office Web Apps. Popravdě, běží už několik týdnů, ale Microsoft se o tom zatím oficiálně moc nešířil. Zajímavé je, že Office Web Apps zatím funguje v rámci datové úschovny Windows Live SkyDrive a nikoliv v rámci Office Live Workspace, což je doposud služba pro online sdílení…

Již delší dobu se ví, že Microsoft hodlá vstoupit na pole webových kancelářských řešení a konkurovat tak Google Docs nebo Zoho Apps. Vedle veřejného testování desktopové sady Office 2010 běží již i otevřené testování Office Web Apps. Popravdě, běží už několik týdnů, ale Microsoft se o tom zatím oficiálně moc nešířil. Zajímavé je, že Office Web Apps zatím funguje v rámci datové úschovny Windows Live SkyDrive a nikoliv v rámci Office Live Workspace, což je doposud služba pro online sdílení dokumentů, tabulek a prezentací z desktopové verze MS Office.

ebf - tip do článku - debata

Screenshot

Pokud dnes nahrajete do Windows Live SkyDrive dokument, tabulku nebo prezentaci ve formátu Open XML (tedy DOCX, XLSX, PPTX), zobrazí se vám ve složce s těmito soubory odkaz Join our preview program to create, edit, view, and share Office documents online! Platí to ale jen pokud máte službu Windows Live SkyDrive přepnutou do angličtiny. Pokud na zmíněný odkaz kliknete a odsouhlasíte podmínky, můžete začít testovat webovou verzi Office. Prezentace a tabulky již lze i editovat, dokumenty zatím jen prohlížet. (Zdroják.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).