Hlavní navigace

Vznikl web, na kterém si můžete předplatit televizní program v XMLTV

21. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 12. 2010

UVNITŘ NÁHLED WEBU Nový web, který umožňuje stahovat programové plány až 150 televizí v programu XMLTV, zahájil testovací provoz na adrese www.xmltv.cz. Pro všechny fanoušky HTPC systémů (MythTV, nebo MediaPortal), kterým chybí kvalitní programy ve formátu XMLTV si dovoluji oznámit, že ode dnešního dne je ve zkušebním provozu server www.xmltv.cz. Na tomto serveru bude možné si v budoucnosti předplatit data o programech až 150 TV stanic, sdělil DigiZone.cz provozovatel serveru Ivo Hanuška.

Do 10. ledna bude možné data z tohoto webu získat v rámci testovacího provozu zdarma. Zvu srdečně všechny zájemce, kteří by mi mohli pomoci systém odladit, píše Hanuška. Po přechodu na ostrý provoz si chce účtovat za odběr kompletní programové nabídky 550 korun ročně (1,50 Kč denně při ročním předplatném). Zpoplatnění služby provozovatel zdůvodňuje licenčními podmínkami k programu XMLTV, v němž jsou data zpracována.

Náhled titulní strany programového webu www.xmltv.cz

MM socky3

Bohužel, v České republice není nikdo, kdo by chtěl kvalitní XMLTV data poskytnout zdarma. Všechny servery při vyslovení zkratky XMLTV začínají vyhrožovat soudy a hrozí Policií pro údajné nedodržení licenčních podmínek uživatelem (konzultoval jsem tuto situaci s několika právníky a bylo mi řečeno, že jejich hrozby nemusí být plané a od věci). Programová data snímaná z EPG televizních stanic nejsou moc kvalitní a míra práce a času, která by musela být věnována na jejich úpravu je velká, vysvětluje přímo na svém webu Hanuška.

Ze všech předchozích, ale i mnoha dalších důvodů jsem se rozhodl, že mne již současná situace neuspokojuje a hledal jsem profesionálního dodavatele programových dat. Jakmile jsem jej nalezl, zjistil jsem, že za jeho data je potřeba platit. Protože jsou ceny relativně vysoké a není v mých silách je platit, je nutné XMLTV data na našem serveru zpoplatnit, dodal provozovatel nového programového webu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.