Hlavní navigace

Vzniklo Géčko, nový balíček placených programů CS Linku

2. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
2. 5. 2008

Společnost Gital, jeden ze dvou distributorů dekódovacích karet k satelitní službě CS Link, začala nabízet nový balíček placených programů Géčko. Nabídka, která obsahuje televizní stanice CS Mini, CS Film, XXX Xtreme, Galaxie Sport a Spektrum, vyjde zájemce na 200 korun měsíčně. Konkurenční firma Trade&Technology nabízí podobný balíček MULTI se sedmi programy za 222 korun měsíčně.

Podle jednatele Gitalu Leoše Pohla firma počítá s rozšířením počtu programů v Géčku, přičemž měsíční poplatek 200 korun zachová. Uvedením Géčka na český trh jsme se stali jedinou společností, která nabízí placené televizní programy samostatně nebo jako dvojprogramy tak současně i prostřednictvím balíčku, řekl Pohl serveru Parabola.cz. Firma zachová možnost předplácení samostatných programů i balíčků dvou kanálů.

MMF24

Balíček Géčko postrádá na rozdíl od konkurenčního MULTI filmové programy Filmbox a Filmbox Extra, a také dokumentární kanály Viasat Explorer, Viasat Jistory a erotický kanál Spice. Podle Pohla je důvodem nesouhlas vlastníka satelitní modulace, slovenské společnosti TRI R. Ta Gitalu umožňuje nabízet Filmbox a Filmbox Extra jako samostatné programy nebo společně, ale ne jako součást balíčku Géčko.

TRI R úzce spolupracuje s konkurentem Gitalu, firmou Trade&Technology. Chápeme, že jejich nesouhlas je vyjádřením konkurenčního boje nejen na českém trhu. Jsme však přesvědčeni, že pokud se obrátíme na držitele licence, tak souhlas obdržíme a budeme moci umístit jeho program na novém transpondéru. Podobně uvažujeme, že budeme řešit i programy Viasatu, řekl Pohl v rozhovoru pro server Parabola.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).