Hlavní navigace

Vznikne Národní profesionální platforma pro otázku digitální dividendy?

18. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
18. 3. 2009

Otázku využití digitální dividendy, tedy kmitočtů uvolněných vypínáním zemského analogového televizního vysílání, které se nepoužijí pro základní digitální sítě ve standardu DVB-T, by měla do budoucna řešit Národní profesionální platforma, kterou založí Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Na úvod druhého dne workshopu ČTÚ o využití digitální dividendy to dnes řekl předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák.

ICTZ23

Osobně jsem pro to, aby se vytvořilo cosi, co by se nazvalo Národní profesionální platformou, která by se zabývala otázkou digitální dividendy. Označení „národní“ by tuto platformu odlišilo od meziresortních komisí a „profesionální“ má značit, že bude přinášet něco nového a její členové nebudou přebírat informace odněkud jinud, prohlásil Dvořák.

Platforma by měla podle šéfa Rady ČTÚ řešit otázku uvolňování televizních kanálů nad 60, úpravy termínů v Technickém plánu přechodu na zemské digitální televizní vysílání, zabývat se národními testy technologií a experimenty. Bude také vyhodnocovat studie ze zahraničí o rušení mezi televizním vysíláním a mobilními operátory, upřesnil Dvořák.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.