Hlavní navigace

Wall Street Journal odhaduje, že Time Warner převezme CME, vlastníka Novy

12. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 3. 2012

Společnost Time Warner, která drží ve společnosti Central European Media Enterprises (CME) 39% podíl, by mohla v příštím roce s největší pravděpodobností převzít tuto firmu celou. S odvoláním na deník Wall Street Journal o tom informuje agentura ČTK, jež citoval ekonomický list E15. Původní investice 242 milionů dolarů se zatím Time Warner nevyplatila. CME v Česku vlastní kanály skupiny Nova.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Majitel Novy, mediální skupina CME, loni prodělal 3,37 miliardy ko­run

CME, jíž rostou náklady na obsluhu dluhu, bude muset věřitelům v březnu 2013 zaplatit 130 milionů dolarů. The Wall Street Journal má za to, že firma na to pravděpodobně nebude mít. Společnost již nicméně loni na podzim uvedla, že by měla mít dostatek peněz. CME již provedla výměnu dluhopisů za dluhopisy s pozdější splatností a zřejmě bude muset vydat nové akcie, aby vylepšila svou bilanci, informuje deník E15. Úplně převzetí CME Time Warner by mimo jiné umožnilo snížit náklady na obsluhu dluhu. CME by měla podle analytiku letos vytvořit zisk před zdaněním 184 milionů dolarů.

ebf - tip do článku - debata

ČTĚTE TAKÉ: Time Warner, provozovatel HBO, posílil svůj podíl v majiteli Novy na 31 %

V případě, že dojde k plnému převzetí CME, Time Warner se může spolehnout na stabilní poptávku po svých formátech, v opačném případě by mohly ekonomické podmínky donutit pořizování menšího počtu pořadů. V roce 2011 nakoupila CME od Time Warner pořady za 57 milionů dolarů. Šlo o 13 procent jejích celkových výdajů na program, informoval ekonomický deník. Společnost Time Warner je také provozovatelem prémiových filmových kanálů HBO a Cinemax, které taktéž působí v České republice a na Slovensku, a to v nabídkách kabelových a satelitních operátorů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).