Hlavní navigace

Warezov zaplavuje e-mailové schránky falešnou záplatou

19. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Masivní šíření červa Warezov neustává. Kromě stále nových a nových pokusů obelstít uživatele ICQ jsou aktuálně mnohé e-mailové schránky přimo bombardovány podvodným e-mailem, který se tváří jako chybové hlášení a nabádá k instalaci záplat: „Our firewall determined the e-mails containing worm copies are being sent from your computer. Nowadays it happens from many computers, because this is a new virus type (Network Worms). Using the new bug in the Windows, these viruses infect the computer…

Masivní šíření červa Warezov neustává. Kromě stále nových a nových pokusů obelstít uživatele ICQ jsou aktuálně mnohé e-mailové schránky přimo bombardovány podvodným e-mailem, který se tváří jako chybové hlášení a nabádá k instalaci záplat: „Our firewall determined the e-mails containing worm copies are being sent from your computer. Nowadays it happens from many computers, because this is a new virus type (Network Worms). Using the new bug in the Windows, these viruses infect the computer unnoticeably. After the penetrating into the computer the virus harvests all the e-mail addresses and sends the copies of itself to these e-mail addresses. Please install updates for worm elimination and your computer restoring.“ V jeho příloze však místo záplaty opět čihá jedna z mnohých variant červa Warezov.

Žádná softwarová společnost neposílá záplaty e-mailem, stejně jako třeba banka nechce znát vaše hesla. Vždy se jedná o podvod. Pokud vám taková zpráva přijde, nevěnujte jí pozornost a smažte jí. Případně si nastavte antispamový filtr, protože Warezov podniká v těchto hodinách opravdu masivní útok a někteří uživatelé dostali do své schránky jen během dnešního dopoledne desítek podvodných e-mailů s údajnou záplatou.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.