Hlavní navigace

Weave Sync v nové verzi přináší hlavně optimalizaci

Jiří Macich ml.

Synchronizační rozšíření Weave Sync pro prohlížeč Mozilla Firefox se teď v dubnu dočkalo dvou nových verzí. Seznam vylepšení verze 1.2 je poměrně dlouhý. Data jsou nyní ze serveru stahována v jedné vrstvě, aby nevznikal efekt neúplné nebo chybné synchronizace. Okruh synchronizovaných dat byl rozšířen o dotazy zadávané do vyhledávacího pole prohlížeče a také o popisy složek s uloženými záložkami. Synchronizace by také nyní neměla zbytečně zatěžovat prohlížeč při jeho nabíhání a otevírání panelů.…

Synchronizační rozšíření Weave Sync pro prohlížeč Mozilla Firefox se teď v dubnu dočkalo dvou nových verzí. Seznam vylepšení verze 1.2 je poměrně dlouhý. Data jsou nyní ze serveru stahována v jedné vrstvě, aby nevznikal efekt neúplné nebo chybné synchronizace. Okruh synchronizovaných dat byl rozšířen o dotazy zadávané do vyhledávacího pole prohlížeče a také o popisy složek s uloženými záložkami. Synchronizace by také nyní neměla zbytečně zatěžovat prohlížeč při jeho nabíhání a otevírání panelů. Dále bylo vylepšeno synchronizování panelů.

Následně vyšla verze 1.2.1 s optima­lizovaným synchronizováním historie textů zadávaných do formulářových polí, aby se zabránilo negativnímu dopadu na výkon prohlížeče. Weave Sync je zatím samostatné rozšíření vznikající v rámci Mozilla Labs. Synchronizační funkce mají být nativní výbavou prohlížeče Mozilla Firefox 4.0. Ten se tak zařadí po bok konkurenčního browseru Opera. Google Chrome rovněž nabízí synchronizaci, ale zatím jen záložek (oblíbených položek). (Mozilla Labs)

Našli jste v článku chybu?
15. 4. 2010 10:10
uživatel si přál zůstat v anonymitě
dokud to nebude umet automaticky synchronizovat behem zavreni prohlizece, tak je to pro mne nepouzitelne. presne to co delaji xmarks - v praci si hodim neco do zalozek, hned zavru prohlizec a ten chvili synchronizuje, pak ff zavre a kdyz prijdu domu, tak ta zalozka tam je. weave sync nic takoveho neumi afaik.
15. 4. 2010 12:32
. (neregistrovaný)
Weave synchronizuje průběžně (s poměrně krátkými intervaly) a pokud vám to nestačí, tak spustit ruční synchronizaci je otázka dvou kliků myši. Teď jsem to měřil a celá synchronizace stovek záložek, asi patnácti oušek, měsíční historie apod. zabrala 8 sekund (samozřejmě díky tomu, že synchronizuje rozdíly, nikoliv všechno).