Hlavní navigace

Weave Sync v nové verzi přináší hlavně optimalizaci

15. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Synchronizační rozšíření Weave Sync pro prohlížeč Mozilla Firefox se teď v dubnu dočkalo dvou nových verzí. Seznam vylepšení verze 1.2 je poměrně dlouhý. Data jsou nyní ze serveru stahována v jedné vrstvě, aby nevznikal efekt neúplné nebo chybné synchronizace. Okruh synchronizovaných dat byl rozšířen o dotazy zadávané do vyhledávacího pole prohlížeče a také o popisy složek s uloženými záložkami. Synchronizace by také nyní neměla zbytečně zatěžovat prohlížeč při jeho nabíhání a otevírání panelů.…

Synchronizační rozšíření Weave Sync pro prohlížeč Mozilla Firefox se teď v dubnu dočkalo dvou nových verzí. Seznam vylepšení verze 1.2 je poměrně dlouhý. Data jsou nyní ze serveru stahována v jedné vrstvě, aby nevznikal efekt neúplné nebo chybné synchronizace. Okruh synchronizovaných dat byl rozšířen o dotazy zadávané do vyhledávacího pole prohlížeče a také o popisy složek s uloženými záložkami. Synchronizace by také nyní neměla zbytečně zatěžovat prohlížeč při jeho nabíhání a otevírání panelů. Dále bylo vylepšeno synchronizování panelů.

Následně vyšla verze 1.2.1 s optima­lizovaným synchronizováním historie textů zadávaných do formulářových polí, aby se zabránilo negativnímu dopadu na výkon prohlížeče. Weave Sync je zatím samostatné rozšíření vznikající v rámci Mozilla Labs. Synchronizační funkce mají být nativní výbavou prohlížeče Mozilla Firefox 4.0. Ten se tak zařadí po bok konkurenčního browseru Opera. Google Chrome rovněž nabízí synchronizaci, ale zatím jen záložek (oblíbených položek). (Mozilla Labs)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).