Hlavní navigace

Web ČHMÚ fungoval v nouzovém režimu, server neunesl nápor statisíců uživatelů

3. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Výkyvy počasí, které Česko zažívá v posledních dnech, vyřadilo z provozu web ČHMÚ. Server, na kterém je umístěn, nezvládl nápor statisíců uživatelů. ČHMÚ tak občas místo standardního webu přesměrovával uživatele na rozcestník, který shrnuje nejdůležitější a nejčastěji pořadované informace ze všech webů, které ústav provozuje. Podle některých uživatelů se ale podobná situace při atypickém počasí opakuje pravidelně již několik let.

Výkyvy počasí, které Česko zažívá v posledních dnech, vyřadilo z provozu web ČHMÚ. Server, na kterém je umístěn, nezvládl nápor statisíců uživatelů. ČHMÚ tak občas místo standardního webu přesměrovával uživatele na rozcestník, který shrnuje nejdůležitější a nejčastěji pořadované informace ze všech webů, které ústav provozuje. Podle některých uživatelů se ale podobná situace při atypickém počasí opakuje pravidelně již několik let.

Situace by se mohla zlepšit pomocí nových a lepších serverů, avšak v příštích letech nám bude krácen rozpočet o 30 procent, takže zlepšení zřejmě nebude, uvedl pro server iDNES.cz mluvčí ČHMÚ Petr Dvořák.

Zdroj: iDNES.cz

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.