Hlavní navigace

Web Microsoftu byl hacknut pomocí SQL Injection

Jiří Macich ml.

Stránky britského Microsoftu sídlící na adrese microsoft.co.uk minulý týden úspěšně napadl hacker. Útočník podepisující se jako rEmOtEr využil metodu SQL Injection. Nějaký čas se tak návštěvníkům místo běžného obsahu zobrazovala mj. fotografie malého dítěte mávajícího saudskoarabskou vlajkou. Nyní již web běží normálně, ovšem Microsoft jistě není z takového případu nadšen, protože právě jeho produkty jsou dlouhodobě kritizovány kvůli jejich bezpečnosti a redmondský softwarový gigant se snaží…

Stránky britského Microsoftu sídlící na adrese microsoft.co.uk minulý týden úspěšně napadl hacker. Útočník podepisující se jako rEmOtEr využil metodu SQL Injection. Nějaký čas se tak návštěvníkům místo běžného obsahu zobrazovala mj. fotografie malého dítěte mávajícího saudskoarabskou vlajkou.

Nyní již web běží normálně, ovšem Microsoft jistě není z takového případu nadšen, protože právě jeho produkty jsou dlouhodobě kritizovány kvůli jejich bezpečnosti a redmondský softwarový gigant se snaží tohoto obrazu svých výrobků zbavit. Vyřazení jeho britských stránek však bylo podle dostupných informací překvapivě lehké. (PC World)

Našli jste v článku chybu?
3. 7. 2007 16:02
KenX (neregistrovaný)
Děkuji že jste vyjmenoval platformy které srovnáváte s enterprise systémem firmy Microsoft, tím jste se sám označil za neobdorníka, chcete-li raději vaším slovníkem, diletanta. Webová prezantace velké firmy jako je Microsoft nemůže fungovat jako nějaká garážovka kde zvítězí čas a funkčnost nad robustností a zabezpečením. Tedy neměla by, ovšem chápu že pokud takový projekt řídí někdo jako vy, dopadne to tak jak to dopadlo. Mějte se pěkně a doufám že vaší práci (pokud někdy nějaká byla dotáhnuta d…
3. 7. 2007 0:02
Petr (neregistrovaný)
Proč sem cpete validitu? Co s tím má společného? "a neumi nic udelat poradne" Hlavně, že na co Vy sáhnete je dokonalé a bez chyb..