Hlavní navigace

Web se snaží navodit dojem, že ČRo spustil nacistické rádio

26. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 11. 2008

Legraci si z veřejnoprávního Českého rozhlasu udělala neznámá skupina nebo jedinec, který založil internetové stránky na adrese www.cro88.tk. Ty se snaží navodit dojem, že patří pod hlavičku ČRo, ale není tomu tak. Webu dominuje falešná tisková zpráva, která informuje o tom, že veřejnoprávní instituce spustila stanici věnovanou nacistům. Její název je Český rozhlas 88. Zatímco na redakci Lupy, sesterský server DigiZone.cz, působí web amatérsky, na první pohled se od stránek ostatních stanic ČRo neliší.

Content tip EARLY

FOTO: Vzhled falešného webu Českého rozhlasu (JPG, 256 kB)

To, že se jedná o podvrh, prohlédne však návštěvník rychle, a to tehdy, když klikne na kterýkoliv z odkazů. Ty vedou totiž vždy na stejnou stránku otevřené encyklopedie Navajo. Falešný web zároveň místo Ankety dne uvádí rubriku Píseň dne, která je tentokrát zaměřená proti arabům. Za webem může stát odpůrce současné Rady ČRo. Jsou zde totiž použity výroky jak programové ředitele Richarda Medka, který se mnohým znelíbil svými výroky na adresu posluchačů Rádia Wave, tak i radní Dany Jaklové.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).