Hlavní navigace

Web zpravodajské ČT 24 přešel na open-source. Nakonec vyhrál Drupal

6. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Otevřený redakční systém proměnil web televizní stanice v prostředí hran a čistých geometrických obrazců.

Od začátku prázdnin bylo možné testovat novou verzi webu ČT24. Ode dneška už je ale jenom jedna. A tu pohání Drupal 7. Podle zástupců televize je tento systém využívaný i u dalších velkých hráčů, jako je třeba BBC. 

„Požadavky České televize byly jasné – systém, který je možné modifikovat a rozšiřovat a který je takzvaně open-source, tedy bez placené licence,“ tvrdí manažer projektu Martin Bruoth z vývojářské firmy Aira Group.

ebf - partner 1

Open-sourcové systémy mají oproti těm, které si redakce staví samy, plno výhod. A to především v rychlé implementaci nových technologií, ale i v tom, že není nutné složitě řešit responzivní verze webu. "Do článků je možné nově vkládat další interaktivní obsah, od výstupů ze sociálních sítí až po interaktivní mapy,“ dodává Bruoth. Díky nové publikační platformě je možné i jinak řadit zprávy nebo si výběr zpráv přizpůsobit konkrétnímu regionu. 

Portál ČT24 je jenom začátek. Postupně by se měl Drupal zahnízdit i na webech dalších kanálů veřejnoprávního média. Na stejném systému běží i web televize Prima a stěhují se na něj postupně i webové portály Českého rozhlasu

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).