Hlavní navigace

Webhosting Banán opět hacknut?

Redakce

Minulý týden byl hacknut poskytovatel webhostingu banan s.r.o. O celé záležitosti jsme informovali v článku Otazníky okolo hacku Banán.cz zůstávají. Včera v noci neznámý útočník opět rozeslal klientům maily s jejich přístupovými informacemi, které pocházejí, podle tvrzení útočníka, z 24.1. (tedy po „resetu hesel“). Provozovatel hostingu údajně posílá klientům vysvětlující maily, v nichž tvrdí, že se jedná o kampaň, která má poškodit dobré jméno hostingu, a že jsou ve skutečnosti rozesílána…

Minulý týden byl hacknut poskytovatel webhostingu banan s.r.o. O celé záležitosti jsme informovali v článku Otazníky okolo hacku Banán.cz zůstávají. Včera v noci neznámý útočník opět rozeslal klientům maily s jejich přístupovými informacemi, které pocházejí, podle tvrzení útočníka, z 24.1. (tedy po „resetu hesel“). Provozovatel hostingu údajně posílá klientům vysvětlující maily, v nichž tvrdí, že se jedná o kampaň, která má poškodit dobré jméno hostingu, a že jsou ve skutečnosti rozesílána stará přístupová data, uniklá při prvním útoku 19.1. V některých diskusních fórech a ve vyjádření zákazníků, které má redakce k dispozici, je ale naznačován opak.

Redakce požádala provozovatele hostingu o vyjádření, bude zveřejněno jakmile jej bude mít k dispozici.

Našli jste v článku chybu?
28. 1. 2010 11:37
Tak to nemá chybu, tedy ne, že bych takové akce schvaloval, ale pokud je provozovatel nepoučitelný ....
29. 1. 2010 13:54
Okurka (neregistrovaný)
Nejde mu o to, jestli poruší zákona a bude postižitelný, ale o to, že nechce nikomu způsobit škodu. Tím, co dělá, naopak chce upozornit ty, kterých se to týká, že by jim tu škodu snadno mohl způsobit někdo jiný. I kdyby sám velký IT specialista Mgr. RK zjistil kdo to byl a oznámil to na příslušná místa, po zohlednění těchto skutečností by to nemohlo dopadnout jinak, než upuštěním od potrestání.