Hlavní navigace

WebKit: žádný vlastní prohlížeč a raději kompatibilita

Jiří Macich ml.

Open source projekt WebKit, který by měl vést k vytvoření a rozvoji použitelného multiplatformního vykreslovacího jádra nejen pro webové prohlížeče, publikoval na svém webu dílčí cíle, plány a záměry. Vyplývá z nich, že WebKit není nakloněn licenci GNU GPL 3 (nehodlá na ní přejít), nemá v plánu vyvíjet vlastní prohlížeč (pouze samotné jádro) a před striktním dodržováním webových standardů upřednostňuje kompatibilitu. Samozřejmě nechybí obecné deklarace jako je stabilita, výkon, bezpečnost či…

Open source projekt WebKit, který by měl vést k vytvoření a rozvoji použitelného multiplatformního vykreslovacího jádra nejen pro webové prohlížeče, publikoval na svém webu dílčí cíle, plány a záměry. Vyplývá z nich, že WebKit není nakloněn licenci GNU GPL 3 (nehodlá na ní přejít), nemá v plánu vyvíjet vlastní prohlížeč (pouze samotné jádro) a před striktním dodržováním webových standardů upřednostňuje kompatibilitu. Samozřejmě nechybí obecné deklarace jako je stabilita, výkon, bezpečnost či přenositelnost. (Root.cz)

Našli jste v článku chybu?
27. 7. 2007 11:03
Aniž bych chtěl Gecku cokoliv ubrat, v podpoře standardů vs. kompatibilitě s existujícími weby se (naštěstí) vývojáři Gecka s vývojáři WebKitu celkem shodnou. A myslím, že v tomhle jsou zajedno i s IE-týmem 8-)
27. 7. 2007 7:18
Je otázkou, jak správně definovat ono "správně", ale máte pravdu, lepší bude tvrzení, že "většinu dnešního webu nezobrazí tak, jak bychom očekávali".