Hlavní navigace

Webnode míří na displeje mobilních telefonů

4. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Webnode, česká služba pro uživatelsky jednoduché vytvoření a správu vlastních webových stránek, přišla s mobilní verzí. Mobilní Internet je v současné době na vzestupu. To vědí všichni. My jej ale posouváme do nové dimenze. Kromě optimalizace stránek pro prohlížení v mobilu jsme udělali další krok: umožňujeme všem, aby si své weby také přímo z mobilu upravovali, říká Vít Vrba, zakladatel a spolumajitel společnosti Westcom, která Webnode provozuje. Mobilní verze je k dispozici jak u více než…

Webnode, česká služba pro uživatelsky jednoduché vytvoření a správu vlastních webových stránek, přišla s mobilní verzí. Mobilní Internet je v současné době na vzestupu. To vědí všichni. My jej ale posouváme do nové dimenze. Kromě optimalizace stránek pro prohlížení v mobilu jsme udělali další krok: umožňujeme všem, aby si své weby také přímo z mobilu upravovali, říká Vít Vrba, zakladatel a spolumajitel společnosti Westcom, která Webnode provozuje. Mobilní verze je k dispozici jak u více než milionu již existujících vytvořených webových stránek, tak pro všechny stránky nové.

Mobilní verze uživatelského rozhraní Webnode je dostupná na adrese m.webnode.cz. Na mobilní verzi jednotlivých prezentací se dostanete třeba tak, že před jejich adresu zadáte m. – místo nejakastranka­.webnode.cz zadáte tedy m.nejakastran­ka.webnode.cz­.. Současný trend je jasný – během několika let bude více těch, kteří surfují po Internetu z mobilního telefonu, než těch, kteří k tomu využívají počítač, dodává Vít Vrba. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.