Hlavní navigace

Webový Skype je dostupný globálně, ale mnoho webového na něm není

7. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Se značným zpožděním Microsoft ohlašuje globální dostupnost videohovorů a volání přes Skype z webového rozhraní služby Outlook.com. Bez plug-inu si ale nezavoláte.

Webový Skype je konečně dostupný zájemcům z celého světa. Microsoft jej propojil se svou e-mailovou službou Outlook.com stejně jako konkurenční Google spojil Gmail a Hangouts. 

Jako první mohli Skype již loni na jaře v rámci služby Outlook.com využívat britští uživatelé. Globální dostupnost byla původně avizovaná na loňské léto.

Dostupnost služby se sice postupně rozšiřovala, ovšem celosvětové zpřístupnění hlásí Microsoft teprve nyní. Dle očekávání webový Skype k videohovorům a volání prozatím vyžaduje plug-in, takže webový je v tuto chvíli spíše v uvozovkách. Předmětný plug-in je dostupný pro Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox a nově i pro Safari od Applu.

ICTZ23

S oznámením globální dostupnosti přichází i další vylepšení, mezi kterými figurují zejména videohovory ve vysokém rozlišení. Konečně byl také vyřešen konflikt mezi webovým a desktopovým klientem. 

Dříve se totiž stávalo, že Skype na počítači vyzváněl dvakrát, přičemž po přijetí hovoru v desktopové aplikaci webový Skype nepřestával upozorňovat na příchozí hovor.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.