Hlavní navigace

Weby a služby, které možná ani nepotřebujete…

7. 9. 2008
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Autor: 29
Chcete si vytvořit vlastní karikaturu? Zajímá vás, jak říkají v cizině zavináči? Hledáte stránku, na které se můžete nudit? Nebo snad inspiraci pro vytvoření nejošklivější stránky na světě? Pak využijte následující netradiční rozcestník po službách, které potřebujete obvykle pouze jednou do roka.

Disclaimer: tento článek je pro většinu uživatelů neužitečný a čtení následujících tipů jim může přivodit značné rozladění. V takovém případě doporučujeme neventilovat své pocity v diskusi, ale využít například odkaz na lampárnu.

Jak se říká „zavináči“ ve světě?

U nás kouzelné značce, která je součástí každé e-mailové adresy, říkáme zavináč. Ale jak ho nazývají v cizině? Stačí se podívat do článku, který vám odhalí, že v Jihoafrické republice mu říkají „opičí zadek“, v Řecku „kachnička“, Poláci mají „prasečí ucho“ nebo „kočičku“. Při komunikaci s cizincem můžete jednoduše zazářit znalostí místních internetových poměrů. Kromě toho není k zahození vědět, kdo vlastně se zavináčem přišel a proč…

Stream přímo z mobilního telefonu

Služba QIK umožňuje uživatelům vysílat vlastní online videopřenos přímo z mobilního telefonu. Lidé z celého světa vysílají svůj život, na který se může podívat kdokoliv z internetových uživatelů. Většina z přenosů je docela nudných, přibližně polovina účastníků této zábavy se natáčí při tom, jak pracuje na počítači. Při troše štěstí a trpělivosti při vyhledávání se dají najít opravdu zajímavé a neotřelé přenosy. Třeba skladník při práci s vysokozdvižným vozíkem. Při hledání poznáte skutečný online přenos díky označení náhledu videa červeným trojúhelníčkem.

qik

Tak trochu jiná encyklopedie

Necyklopedie je dost netradiční internetovou encyklopedií. Informace, které obsahuje, jsou absolutně nekorektní a nerelevantní. Co článek, to perla. Nepropásněte třeba zápis o Billu Gatesovi, dozvíte se v něm to, co se veřejnost nikdy neměla dozvědět. Můžete si být jistí, že se na rozdíl od běžných encyklopedií začtete skoro do každého článku.

Karikatura jako od profesionála, navíc zdarma

Potřebujete svou karikaturu, ale neumíte kreslit ani neznáte někoho, kdo by to zvládl? Služba FaceYourManga.com vám umožní zdarma a během pár minut vytvořit zajímavou karikaturu vaší maličkosti nebo kohokoliv jiného. Vyberete si tvar hlavy, vlasy, oči a spoustu dalších parametrů včetně oblečení a po potvrzení dostanete karikaturu hotovou do e-mailové schránky. Možností je nepočítaně, takže se snad i vám podaří vytvořit obrázek, který vám bude alespoň vzdáleně podobný.

faceyourmanga

Bláznivé zákony

Zákony ve světě jsou různé, některé z nich dost podivné a bláznivé. Seznam těch nejneuvěřitel­nějších najdete v příspěvku na serveru StableUpon. Víte například, že v části Kolumbie existuje zákon, který opravňuje matku nevěsty trávit společně s novomanžely svatební noc? V Singapuru se nesmějí prodávat žvýkačky, prodavačky „nahoře bez“ jsou v Liverpoolu legální pouze v obchodech s tropickými rybami. Pokud chcete být připraveni na cesty, je záhodno seznámit se s místní legislativou.

Nudíte se?

Na hranici uměleckého projektu a totálního nesmyslu se pohybuje web All Day Doin Nothing, který nabízí pohled na kreslené nohy. Ty se občas pohnou, a to je celé. Jestliže se opravdu nudíte, můžete si krátit čas pohledem na nohy, které by dost dobře mohly patřit vaší sekretářce. Nebo může jít i o vzpomínku na kultovní scénu z Obecné školy.

Nejlegračnější stránky světa

Neoficiální soutěž o nejlegračnější stránky světa vyhlásil server Mashable. Jde o místa, kde se dá originálně zabíjet čas. Jde o legrační videa, obrázky, vtipy, ale i aplikace. Server Funny Name například shromažďuje legrační jména.

Za vším jsou mimozemšťané

DAVID ICKE věří, že náš svět ovládají mimozemšťané. Jeho web je plný neuvěřitelných teorií a spekulací. Je prý dost dobře možné, že kdokoliv z vašich známých je vetřelec z vesmíru převlečený za člověka. Autor webu kromě jiného čile publikuje úvahy o nejrůznějších spiknutích, na kterých spolupracují nejvýznamnější osobnosti lidského politického života.

Jak udělat nejošklivější webovou stránku?

Grafici se vždy snaží, aby jejich výtvor k něčemu vypadal. Pokud se najde takový, který chce vytvořit něco opravdu odporného, neměl by mu uniknout návod, jak udělat nejošklivější internetovou stránku na světě. Inspiraci je možné najít i na webu Ugly Web Site Contest, kde jsou shromažďovány opravdu odstrašující příklady webdesignu. Jde sice o reklamní stránku jednoho ze studií, ale i tak je mezi „soutěžícími“ možné najít skutečné perly.

Slovník slangu?

Web Urban Dictionary nabízí skvělý slangový slovník, který tvoří sami uživatelé. Není nic jednoduššího, než si vymyslet vlastní slangový výraz a na tomto webu ho rozšířit i mezi ostatní. Navíc, pokud chcete zářit v angličtině, najdete tam mnoho inspirace a slov, se kterými se v jazykových učebnicích neseznámíte.

MMF24

Nejhorší obaly alb

Pokud se zajímáte o hudbu, bude se vám líbit galerie nejhorších obalů alb. V této disciplíně exceluje zejména interpret Swamp Dogg, který se v žebříčku umístil hned několikrát. Jeho obal alba, na kterém se projíždí na obrovské bílé kryse, nemá konkurenci.

Opravdu hnus

Můžete být krasavec, přesto o vás nikdo nic neví. Pokud jste opravdu ošklivý, můžete si vysloužit titul „nejošklivější muž na světě“. Zdá se vám, že to ještě není tak špatné. V tom případě se raději srovnávejte s nejošklivějšími tvory z moře.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je kromě jiného publicista, více informací najdete na LinkedIn. Na stránkách iNazor.net odkazuje na své články pro Lupu a další média. Ze všech vymožeností moderní doby má nejraději Twitter, zajímá ho historie a píše HistorieBlog.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).