Hlavní navigace

WikiLeaks: Operace Payback pokračuje. PayPal, Amazon a další

9. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Skupina hackerů jménem Anonymous po nedávných DDoS útocích na společnosti Visa a MasterCard pokračuje ve své ofenzivě směrem na platební systém PayPal. Poté, co ve včerejších pozdních hodinách proběhl DDoS útok, čítající zhruba 30 000 zombies a 3000 dobrovolníků, byl PayPal nedostupný nebo těžko dostupný až do dnešních ranních hodin.

Skupina hackerů jménem Anonymous po nedávných DDoS útocích na společnosti Visa a MasterCard pokračuje ve své ofenzivě směrem na platební systém PayPal. Poté, co ve včerejších pozdních hodinách proběhl DDoS útok, čítající zhruba 30 000 zombies a 3000 dobrovolníků, byl PayPal nedostupný nebo těžko dostupný až do dnešních ranních hodin.

Celá tato série útoků, krycím názvem Operace PayBack, má být jakousi odplatou nepřátelům a zrádcům WikiLeaks (mezi něž např. zmiňovaný PayPal patří díky trvalému zrušení účtu Wikileaks z důvodu porušování jeho smluvních zásad) a podle odhadovaného seznamu několik nepřátel na seznamu stále zbývá.

Zajímavé na tom všem je mimojiné to, jak veřejně jsou tyto informace uváděny. Oficiální stránka Anonymous Operations je v tuto dobu sice (překvapivě?) mimo provoz, avšak veškeré dění okolo útoků lze sledovat jak na irc tak na několika kanálech Twitteru. Tam se také dopředu konkrétně veřejně domlouvá čas a cíl následujícího útoku. Právě v těchto minutách by měl mimojiné být zacílen Amazon.com

cif 24 - early cena - média

Nelze si také povšimnout až zarážející lehkost a přívětivost, s jakou je účast na zmiňovaných DDoS útocích nabízena. Počínaje komunitou v posledních hodinách vytvořený a do několika jazyků (mimojiné i do češtiny) přeložený podrobný návod, jak si vlastní LOIC (Low Orbit Ion Cannon), tedy program pro připojení se k botnetu, zprovoznit, a konče sarkasmem Sit back and watch the show., který na případného dobrovolníka působí, jako by se nevinně účastnil hnutí za dobrou věc, případně hrál nějakou online hru..

Zaslal: Tomáš Jeziorský

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).