Hlavní navigace

WiMAX od ČRa nově v Liberci, Pardubicích a Znojmě

28. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

WiMAX od Českých Radiokomunikací je nyní k dispozici v dalších městech. Komerční provoz služeb založených na této technologii byl zahájen nově také v Liberci, Pardubicích a Znojmě. Celkem České Radiokomunikace poskytují své služby Premium WiMAX a Business WiMAX v sedmi městech. Kromě tří zmíněných také v v Praze (od ledna 2009) a krátce i v Ostravě, Olomouci a Brně. Právě v posledním zmíněném městě bylo nyní rozšířeno pokrytí. V Brně se jedná už o druhou spuštěnou základnovou stanici, ještě v…

WiMAX od Českých Radiokomunikací je nyní k dispozici v dalších městech. Komerční provoz služeb založených na této technologii byl zahájen nově také v Liberci, Pardubicích a Znojmě. Celkem České Radiokomunikace poskytují své služby Premium WiMAX a Business WiMAX v sedmi městech. Kromě tří zmíněných také v v Praze (od ledna 2009) a krátce i v Ostravě, Olomouci a Brně. Právě v posledním zmíněném městě bylo nyní rozšířeno pokrytí. V Brně se jedná už o druhou spuštěnou základnovou stanici, ještě v průběhu léta zprovozníme třetí vysílač. I v případě Liberce plánujeme spuštění další základnové stanice, říká Marcel Procházka, manažer rozvoje služeb a podnikání Českých Radiokomunikací.

České Radiokomunikace hodlají do konce roku zpřístupnit své služby založené na technologii WiMAX celkem v 25 městech. V aktivitách nás podpořil velký úspěch služby WiMAX a pozitivní zájem o její využívání v Praze, dodává Marcel Procházka. WiMAX od ČRa má dorazit ještě během druhé poloviny roku 2009 do Českých Budějovic, Františkových Lázní, Chebu, Karlových Varů, Opavy, Plzně, Prostějova, Ústí nad Labem a Zlína. Později se mají přidat Beroun, Děčín, Domažlice, Dvůr Králové nad Labem, Hradec Králové, Jablonec nad Nisou, Mariánské Lázně, Nymburk, Písek, Poděbrady, Tábor a Uherské Hradiště. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.