Hlavní navigace

WiMAX od Českých Radiokomunikací nyní i v Brně, Ostravě a Olomouci

20. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

České Radiokomunikace dnes oznámily dostupnost svých služeb založených na bezdrátové vysokorychlostní technologii WiMAX v dalších třech městech České republiky. Po Praze, kde jsou služby Premium WiMAX a Business WiMAX k dispozici od letošního ledna, se pokrytí rozšířilo i do moravských měst Brno, Ostrava a Olomouc. České Radiokomunikace už dříve avizovaly, že kromě Prahy ještě letos plánují pokrýt dalších 25 českých měst.

České Radiokomunikace dnes oznámily dostupnost svých služeb založených na bezdrátové vysokorychlostní technologii WiMAX v dalších třech městech České republiky. Po Praze, kde jsou služby Premium WiMAX a Business WiMAX k dispozici od letošního ledna, se pokrytí rozšířilo i do moravských měst Brno, Ostrava a Olomouc. České Radiokomunikace už dříve avizovaly, že kromě Prahy ještě letos plánují pokrýt dalších 25 českých měst.

K rozhodnutí vybudovat národní WiMAX síť nás motivoval její velký úspěch a pozitivní zájem ze strany klientů v Praze, vysvětluje David Mašát, výkonný ředitel pro obchod a marketing Českých Radiokomunikací. WiMAX do Brna, Ostravy a Olomouce dorazil oproti původním plánům Českých Radiokomunikací s menším předstihem. Dle plánu jsme měli zahájit provoz v dalších lokalitách až v srpnu, ale protože je o WiMAX v regionech velký zájem, snažíme se budovat síť rychleji, což se nám daří, uvádí Libor Kubišta, ředitel provozu telekomunikační sítě Českých Radiokomunikací. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.