Hlavní navigace

WiMAX od Českých Radiokomunikací nyní i v Brně, Ostravě a Olomouci

Jiří Macich ml.

České Radiokomunikace dnes oznámily dostupnost svých služeb založených na bezdrátové vysokorychlostní technologii WiMAX v dalších třech městech České republiky. Po Praze, kde jsou služby Premium WiMAX a Business WiMAX k dispozici od letošního ledna, se pokrytí rozšířilo i do moravských měst Brno, Ostrava a Olomouc. České Radiokomunikace už dříve avizovaly, že kromě Prahy ještě letos plánují pokrýt dalších 25 českých měst.

České Radiokomunikace dnes oznámily dostupnost svých služeb založených na bezdrátové vysokorychlostní technologii WiMAX v dalších třech městech České republiky. Po Praze, kde jsou služby Premium WiMAX a Business WiMAX k dispozici od letošního ledna, se pokrytí rozšířilo i do moravských měst Brno, Ostrava a Olomouc. České Radiokomunikace už dříve avizovaly, že kromě Prahy ještě letos plánují pokrýt dalších 25 českých měst.

K rozhodnutí vybudovat národní WiMAX síť nás motivoval její velký úspěch a pozitivní zájem ze strany klientů v Praze, vysvětluje David Mašát, výkonný ředitel pro obchod a marketing Českých Radiokomunikací. WiMAX do Brna, Ostravy a Olomouce dorazil oproti původním plánům Českých Radiokomunikací s menším předstihem. Dle plánu jsme měli zahájit provoz v dalších lokalitách až v srpnu, ale protože je o WiMAX v regionech velký zájem, snažíme se budovat síť rychleji, což se nám daří, uvádí Libor Kubišta, ředitel provozu telekomunikační sítě Českých Radiokomunikací. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
20. 7. 2009 15:52
V minulé zprávičce bylo uvedeno, že jména měst nebyla oznámena. Nyní jsem se pro zajímavost podíval na technické údaje připojení přes WiMAX a našel jsem tam: "...Mezi ně budou v průběhu července a srpna patřit Brno, České Budějovice, Františkovy Lázně, Cheb, Karlovy Vary, Liberec, Olomouc, Opava, Pardubice, Plzeň, Prostějov, Ústí nad Labem, Zlín a Znojmo, v následujícím období se k nim přidají Beroun, Děčín, Domažlice, Dvůr Králové nad Labem, Hradec Králové, Jablonec nad Nisou, Mariánské L…