Hlavní navigace

WiMAX od Českých Radiokomunikací už ve dvaceti městech

20. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

České Radiokomunikace oznámily, že své služby na bázi technologie WiMAX zpřístupnily v celkem již dvaceti městech. WiMAX od Českých Radiokomunikací se v poslední době objevil v Chebu, Františkových Lázních, Písku, Táboře, Hradci Králové a v Jablonci nad Nisou Výstavba vysílačů v regionech se blíží do finále, nyní nás čeká pouze spuštění šesti posledních lokalit, říká Marcel Procházka, manažer rozvoje služeb a podnikání Českých Radiokomunikací. Všechny prozatím plánované vysílače na Moravě jsou…

České Radiokomunikace oznámily, že své služby na bázi technologie WiMAX zpřístupnily v celkem již dvaceti městech. WiMAX od Českých Radiokomunikací se v poslední době objevil v Chebu, Františkových Lázních, Písku, Táboře, Hradci Králové a v Jablonci nad Nisou Výstavba vysílačů v regionech se blíží do finále, nyní nás čeká pouze spuštění šesti posledních lokalit, říká Marcel Procházka, manažer rozvoje služeb a podnikání Českých Radiokomunikací. Všechny prozatím plánované vysílače na Moravě jsou již v provozu, ještě se má rozšiřovat pokrytí v Čechách.

WiMAX od Českých Radiokomunikací se nejdříve letos v lednu objevil v Praze a v létě pak České Radiokomunikace oznámily plánované rozšíření pokrytí i do dalších českých měst. Aktuálně jsou služby Business WiMAX a Premium WiMAX nabízeny v Praze (Žižkov, Strahov, Prosek, Chodov), Ostravě, Olomouci, Brně, Liberci, Vratislavicích, Pardubicích, Znojmě, Opavě, Prostějově, Plzni, Českých Budějovicích, Zlíně, Ústí nad Labem, Karlových Varech, Uherském Hradišti a v již zmíněných městech Cheb, Františkovy Lázně, Tábor, Písek, Hradec Králové a Jablonec nad Nisou. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.