Hlavní navigace

WiMAX od ČRa zamíří do dalších 25 českých měst

3. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

České Radiokomunikace (ČRa) hodlají nabídnout bezdrátové vysokorychlostní připojení k Internetu prostřednictvím technologie WiMAX v dalších 25 českých městech. Úspěch služby WiMAX a zájem o její využívání v Praze nás velice těší a proto jsme se rozhodli nabídnout tuto moderní technologii i zákazníkům v dalších částech České republiky, uvedl Marcel Procházka z Českých Radiokomunikací. Jména oněch 25 měst však zatím oznámena nebyla, ale České Radiokomunikace hodlají postupně WiMAX spouštět ve…

České Radiokomunikace (ČRa) hodlají nabídnout bezdrátové vysokorychlostní připojení k Internetu prostřednictvím technologie WiMAX v dalších 25 českých městech. Úspěch služby WiMAX a zájem o její využívání v Praze nás velice těší a proto jsme se rozhodli nabídnout tuto moderní technologii i zákazníkům v dalších částech České republiky, uvedl Marcel Procházka z Českých Radiokomunikací. Jména oněch 25 měst však zatím oznámena nebyla, ale České Radiokomunikace hodlají postupně WiMAX spouštět ve všech regionech České republiky. Komerční provoz v prvních deseti nových lokalitách je v plánu již na počátku srpna 2009. (Tisková zpráva)

České Radiokomunikace nyní poskytují dvě služby založené na technologii WiMAX. Cenově dostupnější Premium WiMAX obnáší připojení o rychlosti downloadu až 3 Mbit/s (upload až 1 Mbit/s) za 999 Kč měsíčně i s DPH. Pro náročnější zákazníky a hlavně firemní klientelu je připraveno několik variant služby Business WiMAX lišících se nejen rychlostí připojení, ale i agregačním poměrem. Business WiMAX je k dispozici v symetrických i nesymetrických rychlostních variantách. Podrobnosti v lednovém článku ČRa spustily v Praze WiMAX.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).