Hlavní navigace

Windows 10 se podařilo dostat na 5% podíl na desktopech

Autor: Microsoft
Daniel Dočekal

Podle NetMarketShare jsou nejrozšířenějším operačním systémem stále Windows 7. Nová Windows ale už najdete na pěti procentech počítačů.

Data od NetMarketShare vycházejí z toho, s jakými počítači lidé přistupují na internet, takže je nutné je brát mírně s rezervou. Windows 10 podle nejnovějších čísel dosahuje 5,21% podílu, což je rozhodně velmi dobrý výsledek – Windows 8 a 8.1 totiž společně mají podíl 13,95 %.

Nejrozšířenější jsou Windows 7 s 57,67% podílem a Windows XP stále používá 12,14 % lidí (nebo tedy spíše počítačů, které NetMarketShare detekuje v rámci sledování návštěvnosti).

Na konci července Microsoft zveřejnil informaci, že Windows 10 jsou už instalovány na 67 milionech počítačů. Ke splnění cíle, tedy jedné miliardy instalací, má ještě hodně daleko. Ale firma na to má tři roky. 

Našli jste v článku chybu?
9. 9. 2015 10:39
fd (neregistrovaný)

Pokusne prevody na ruznem HW, uspesnost tristni, z 10 pokusu 1x napoprve, 4x napodruhe, 3x napotreti a 2x neuspesne (vicekrat to zkouset nehodlam). Na vetsine ntb je to vyrazne horsi nez win7, ze kterych ty pokusy byly konany. Z nejakeho duvodu to neustale neco dela na disku. Na nekolika to nenaslo ani integrovany HW (nefunckni bt/wifi/...). Nektere tiskarny netisknou (jednoduse stejny problem jako pri prechodu z XP, nejsou a nebudou ovladace).

Bonusem to nici data na fat32 (to jsem si sam over…

9. 9. 2015 9:52
Floraín (neregistrovaný)

Má někdo už zkušenost s tímto přechodem? Na notebooku mně Microsoft stále cpe možnost přechodu na desítky, jenže hodně váhám... 8.1 mě někdy neskutečně štvou, ale abych se nedostal z deště pod okap. Na starém desktopu šel místo XP raději Linux Kubuntu, tam má člověk alespoň klid, jenže k podnikání ty jedny "okna" potřebuju :-/