Hlavní navigace

Windows 7 Beta se brzy odporoučí

25. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft začal testerům betaverze Windows 7 zasílat upozornění na blížící se expiraci této veřejné testovací verze. Instalace Windows 7 Beta se sice stanou nefunkčními až 1. srpna, ovšem už od 1. června, tedy zhruba za týden, se Windows 7 Beta začnou automaticky vypínat po dvou hodinách běhu. Pokud dosavadní uživatelé Windows 7 Beta chtějí připravovaný systém Microsoftu nadále nerušeně testovat, mohou si stáhnout Windows 7 RC. Tato verze je pro širokou veřejnost k dispozici již od začátku…

Microsoft začal testerům betaverze Windows 7 zasílat upozornění na blížící se expiraci této veřejné testovací verze. Instalace Windows 7 Beta se sice stanou nefunkčními až 1. srpna, ovšem už od 1. června, tedy zhruba za týden, se Windows 7 Beta začnou automaticky vypínat po dvou hodinách běhu. Pokud dosavadní uživatelé Windows 7 Beta chtějí připravovaný systém Microsoftu nadále nerušeně testovat, mohou si stáhnout Windows 7 RC. Tato verze je pro širokou veřejnost k dispozici již od začátku května a ve srovnání s v lednu oficiálně uvolněnou betaverzí přináší řadu novinek a samozřejmě opravy objevených chyb.

Z novinek můžeme vzpomenout například znovu předělanou funkci User Account Control (UAC) pro řízení uživatelských práv, podporu Windows XP Mode (tedy virtualizace Windows XP pro zajištění zpětné kompatibility hlavně v business sféře), nový bezpečnější přístup k automaticky spouštěnému obsahu z přenosných paměťových médií, finální verzi prohlížeče Internet Explorer 8 nebo nativní podporu pro přehrávání videa ve formátu MOV či vypalovací ISO obrazů. Windows 7 se podrobně věnuje náš redakční speciál, který jsme nedávno kompletně aktualizovali.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.