Hlavní navigace

Den D pro Windows 7, nový systém oficiálně v prodeji

22. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Při pohledu do kalendáře zjistíte, že dnes je 22. října 2009. Právě na toto datum si společnost Microsoft naplánovala oficiální uvedení operačního systému Windows 7 na trh. Znovu vyjmenovávat novinky ve Windows 7 by pravděpodobně pro čtenáře Lupy bylo nošením dříví do lesa. Nová verze dominantního desktopového systému má nahradit nepříliš dobře přijatá Windows Vista a změřit síly se stále velmi oblíbenými Windows XP. Microsoft ale neočekává, že samotná Windows 7 způsobí na trhu nějakou…

Při pohledu do kalendáře zjistíte, že dnes je 22. října 2009. Právě na toto datum si společnost Microsoft naplánovala oficiální uvedení operačního systému Windows 7 na trh. Znovu vyjmenovávat novinky ve Windows 7 by pravděpodobně pro čtenáře Lupy bylo nošením dříví do lesa. Nová verze dominantního desktopového systému má nahradit nepříliš dobře přijatá Windows Vista a změřit síly se stále velmi oblíbenými Windows XP. Microsoft ale neočekává, že samotná Windows 7 způsobí na trhu nějakou okamžitou revoluci nebo, že výrazně oživí prodej nových počítačů. Ohlasy z řad testerů jsou veskrze pozitivní, ale nadšení překvapivě mírní sám Steve Ballmer, šéf Microsoftu. Připomněl, že i u Windows Vista byla řada ohlasů od testerů také pozitivních.

Windows 7 slibují v první řadě výrazně optimalizované využití hardwarových prostředků. Microsoft s nimi totiž chce prorazit mj. i v segmentu netbooků, kde mu musela namísto hardwarově příliš náročných Windows Vista trn z paty vytáhnout osm let stará Windows XP. Speciálně pro netbooky Microsoft připravil funkčně omezenou levnou edici Starter. V běžném prodeji by ale měly hrát prim edice Home Premium a Professional. Příjemnou novinkou je, že každá vyšší edice má všechny funkce edic nižších. Třeba kombinaci multimediálních funkcí a pokročilých síťových funkcí tak není nutné hledat jen u nejdražší edice Ultimate jako tomu bohužel bylo u Windows Vista. Každopádně bude zajímavé sledovat, jak si nový systém povede na trhu.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.