Hlavní navigace

Windows 7 skutečně mohou mít na noteboocích problém s baterií

4. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jistě si vzpomenete na tvrdou kritiku Windows Vista kvůli výdrži chodu na baterii v noteboocích. Microsoft sliboval zlepšení v prvním servisním balíčku, ale konkrétní uživatelské zkušenosti se i po jeho instalaci různí (a v diskusních fórech převažují spíše ty negativní). Windows 7 měla v této oblasti přinést významné zlepšení, jenže opět si někteří uživatelé stěžují, že jim Windows 7 na notebooku nepracují optimálně. V těchto případech se rapidně snižuje výdrž baterie a Windows 7 si říkají o…

Jistě si vzpomenete na tvrdou kritiku Windows Vista kvůli výdrži chodu na baterii v noteboocích. Microsoft sliboval zlepšení v prvním servisním balíčku, ale konkrétní uživatelské zkušenosti se i po jeho instalaci různí (a v diskusních fórech převažují spíše ty negativní). Windows 7 měla v této oblasti přinést významné zlepšení, jenže opět si někteří uživatelé stěžují, že jim Windows 7 na notebooku nepracují optimálně. V těchto případech se rapidně snižuje výdrž baterie a Windows 7 si říkají o její výměnu. Microsoft byl na problém upozorněn už loni v červnu, tedy ještě během testování systému a před jeho uvedením na trh.

Jenže totožné problémy uživatelé hlásí i u finální verze Windows 7, která byla na trh uvedena loni v říjnu. Server Ars Technica získal od Microsoftu vyjádření k aktuálnímu stavu řešení tohoto jevu. Problém je prý ve firmwaru, od kterého Windows 7 dostávají informace o stavu baterie. Microsoft stále problém řeší ve spolupráci s hardwarovými partnery. Týkat by se měl ale starších notebooků, nikoliv nových notebooků prodávaných s Windows 7.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).