Hlavní navigace

Windows 8: proklatě rychlé spouštění a přihlašování rozpoznáním obličeje?

29. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak už to tak bývá, nová verze MS Windows se ještě ani pořádně neohřála na trhu a už se množí všemožné spekulace o jejím nástupci. Po Windows 7 mají přijít Windows 8 nazývaná také pracovně Windows.next. Oficiálně o nich není známo prakticky nic, protože Microsoft různé zvěsti nyní nekomentuje. Je to logické, jelikož chce prodávat Windows 7 a to se mu zatím daří velmi dobře. Šeptanda odvíjející se od různých údajně uniklých prezentací, e-mailů nebo dokumentů přímo z Microsoftu však o Windows 8…

Jak už to tak bývá, nová verze MS Windows se ještě ani pořádně neohřála na trhu a už se množí všemožné spekulace o jejím nástupci. Po Windows 7 mají přijít Windows 8 nazývaná také pracovně Windows.next. Oficiálně o nich není známo prakticky nic, protože Microsoft různé zvěsti nyní nekomentuje. Je to logické, jelikož chce prodávat Windows 7 a to se mu zatím daří velmi dobře. Šeptanda odvíjející se od různých údajně uniklých prezentací, e-mailů nebo dokumentů přímo z Microsoftu však o Windows 8 uvádí některé zajímavé informace. Nástupce Windows 7 by se například měl spouštět do jedné vteřiny. Microsoft chce údajně pracovat jak na rychlosti standardního spuštění, tak na rychlosti probouzení.

MM socky3

Mnozí výrobci pro rychlý přístup nasazují vedle standardního systému také různé upravené verze Linuxu právě s velmi rychlým startem. Windows 8 by měla být odpovědí na tento trend, ale vyšší rychlost startu byla slibována s většími či menšími úspěchy už u Windows Vista i Windows 7. Jejich nástupce má také údajně nabídnout přihlašování uživatelů na základě rozpoznání obličeje přes webovou kameru, což by se mohlo zužitkovat v noteboocích a netboocích, kde je dnes webová kamera často integrována do rámu displeje. Windows 8 také údajně přijdou s podporu nastavení jasu displeje v závislosti na okolním osvětlení.

Neoficiální zprávy dále hovoří o nativní podpoře nových technologií typu Bluetooth 3.0, USB 3.0, 3D obrazu a zařízení pro jeho vytvoření. Bohužel není tyto informace jak uvěřit, ale zase tak neuvěřitelně nezní (na rozdíl od kompletního přepracování GUI, když se konečně povedlo vyladit Aero). Samozřejmě ke spouštění do jedné vteřiny můžeme být skeptičtí, ale nechme se překvapit. Kdy se Windows 8 mají objevit na trhu? Ani „drby“ v tomto nejsou jednotné. Pracuje se s termíny jako je příští léto, přelom let 2011 až 2012 nebo do tří let. (CNET News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.