Hlavní navigace

Windows 8 už v roce 2012? A jako major verze?

24. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ještě se ani pořádně nestačil usadit pomyslný prach po uvedení nových Windows 7 a už se čile spekuluje o jejich nástupci. Důvodem je především grafické schéma znázorňující příchod jednotlivých systémů redmondského softwarového giganta a nastiňující další vývoj. To se objevilo na konferenci PDC 2009 pořádané minulý týden Microsoftem v americkém Los Angeles. Podle něj by v roce 2012 měl přijít systém, který je pracovně označen jako Windows 8 a mělo by se jednat o nejbližší major verzi. Čelní…

Ještě se ani pořádně nestačil usadit pomyslný prach po uvedení nových Windows 7 a už se čile spekuluje o jejich nástupci. Důvodem je především grafické schéma znázorňující příchod jednotlivých systémů redmondského softwarového giganta a nastiňující další vývoj. To se objevilo na konferenci PDC 2009 pořádané minulý týden Microsoftem v americkém Los Angeles. Podle něj by v roce 2012 měl přijít systém, který je pracovně označen jako Windows 8 a mělo by se jednat o nejbližší major verzi. Čelní představitelé Microsoftu zatím k eventuálním Windows 8 mlčí. Není divu, mají na trhu čerstvá Windows 7 a jejich prioritou je teď především dobrá prodejnost nového systému.

Již při příchodu Windows Vista ale Microsoft představil plán, podle kterého chce vydávat novou verzi svého systému každé tři roky a střídat by se vždy měla major verze a minor verzí. Windows 7 jsou navdzory svému názvu skutečně minor verzí (6.1), takže nástupce by měl být skutečně větší aktualizací a pokud chce Microsoft dodržet tříleté cykly, tak se jejich nástupce skutečně objeví v roce 2012. Zatím se však nedá ani hádat, jaké novinky by měl nabídnout. Na jejich nástin si musíme počkat do doby, než vůdčí osobnosti Microsoftu budou sdílnější, což asi jen tak nebude. Microsoft totiž velmi pravděpodobně nebude chtít podrývat zájem o Windows 7 oficiálními zvěstmi o zatím hypotetických Windows 8. (CNET News)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).