Hlavní navigace

Stáhněte si Windows Essential Business Server 2008 RC1

22. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poslední dny přinesly dvě relativně zajímavé novinky z oblasti serverových systémů společnosti Microsoft. Po předváděčce na konferenci v Houstonu pro partnery Microsoftu byl i pro veřejnost uvolněn Release Candidate 1 systému Windows Essential Business Server 2008. Zájemci si mohou zdarma tuto testovací verzi stáhnout z webu Microsoftu. Windows Essential Business Server 2008 RC1 je k dispozici v angličtině, němčině, čínštině, japonštině a italštině. Novinek je obrovské množství, jako jeden…

Poslední dny přinesly dvě relativně zajímavé novinky z oblasti serverových systémů společnosti Microsoft. Po předváděčce na konferenci v Houstonu pro partnery Microsoftu byl i pro veřejnost uvolněn Release Candidate 1 systému Windows Essential Business Server 2008. Zájemci si mohou zdarma tuto testovací verzi stáhnout z webu Microsoftu. Windows Essential Business Server 2008 RC1 je k dispozici v angličtině, němčině, čínštině, japonštině a italštině. Novinek je obrovské množství, jako jeden příklad za všechny uvedu jen změny v instalační fázi. Před samotnou instalací EBS je nyní nutné si stáhnout speciální nástroj pro detekci a plánování sítě, který si udělá sken vašeho prostředí, potom se vás vyptá na vše nezbytné a teprve potom můžete začít instalovat první server, uvedl Martin Pavlis na československém blogu Microsoft TechNet.

Další novinkou je vydaný Power Pack 1 pro Windows Home Server, tedy pro systém určený pro domácí servery, který je založen na Windows Server 2003. Jedná se vlastně o takový malý servisní balíček opravující některé poměrně zásadní nedostatky Windows Home Serveru. K hlavním novinkám patří podpora 64bitových edicí Windows Vista v domácí síti, oprava chyby umožňujících za jisté konstelace poškození souborů a došlo také k blíže nespecifikovaným vylepšením výkonu, vzdáleného přístupu a optimalizaci energetické spotřeby. Aktualizace je dostupná na Windows Update a v případě povolení automatických aktualizací bude nainstalována bez nutnosti zásahu uživatele. (Neowin.net)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.