Hlavní navigace

Windows Live Essentials 2011 Beta 2: hlavně ladění výkonu

18. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft uvolnil očekávanou druhou betaverzi softwarového balíčku Windows Live Essentials 2011. Zájemci již mohou stahovat, druhá betaverze je veřejně přístupná. Hlavní smršť novinek přišla v první betaverzi, teď se vývojáři zaměřovali na opravy chyb a optimalizaci. Výsledkem by tak například mělo být výrazné zrychlení komunikačního programu Windows Live Messenger, kde se výkonnostní optimalizace dočkal i přenos videa. Ve Windows Live Photo Gallery by nyní mělo lépe pracovat rozpoznávání…

Microsoft uvolnil očekávanou druhou betaverzi softwarového balíčku Windows Live Essentials 2011. Zájemci již mohou stahovat, druhá betaverze je veřejně přístupná. Hlavní smršť novinek přišla v první betaverzi, teď se vývojáři zaměřovali na opravy chyb a optimalizaci. Výsledkem by tak například mělo být výrazné zrychlení komunikačního programu Windows Live Messenger, kde se výkonnostní optimalizace dočkal i přenos videa. Ve Windows Live Photo Gallery by nyní mělo lépe pracovat rozpoznávání obličejů.

Windows Live Movie Maker nyní podporuje práci s videem ve vyšší kvalitě (myšleno bitrate) a zvládá upload hotových filmů do úložiště Windows Live SkyDrive v rozlišení 640×480 pixelů (dříve jen 480×320 pixelů). Bloggeři by v editoru Windows Live Writer mohli ocenit zdokonalenou kontrolu překlepů a korektnější akceptování formátování textů přenesených např. z MS Office. Windows Live Family Safety pak slibuje obratnější počínání při filtrování obsahu nevhodného pro děti. Finální česká verze celého balíčku by se mohla objevit už na konci září. (Windows Live CZ na Facebooku, Inside Windows Live)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).