Hlavní navigace

Windows Live Messenger bude součástí služby Xbox Live

10. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Postupná konvergence online služeb společnosti Microsoft pokračuje implementací podpory pro komunikaci přes instant-messagingovou síť Windows Live Messenger do multimediální konzole Xbox 360, která se brzy dočká nové edice s podporou IPTV. Bezplatnou službu Windows Live Messenger používá na 260 milionů lidí po celém světě, ovšem v případě Xboxu 360 půjde jen o součást placené doplňkové služby Xbox Live. Doposud předplatitelé Xbox Live mohli využívat buď chatu v jednotlivých hrách nebo zasílání…

Postupná konvergence online služeb společnosti Microsoft pokračuje implementací podpory pro komunikaci přes instant-messagingovou síť Windows Live Messenger do multimediální konzole Xbox 360, která se brzy dočká nové edice s podporou IPTV.

Bezplatnou službu Windows Live Messenger používá na 260 milionů lidí po celém světě, ovšem v případě Xboxu 360 půjde jen o součást placené doplňkové služby Xbox Live. Doposud předplatitelé Xbox Live mohli využívat buď chatu v jednotlivých hrách nebo zasílání e-mailů. Nové komunikační funkce bude možné využívat od 7. května.

V Xboxu 360 je zatím jen virtuální softwarová klávesnice, která se ovládá gamepadem nebo dálkovým ovladačem. Pro textovou komunikaci přes Windows Live Messenger bude možné použít buď klasickou USB klávesnici kompatibilní s Xboxem 360 nebo také novou přídavnou QWERTY klávesnici, která se bude zapojovat přímo do gamepadu do portu, který je momentálně určen pro head-set. (BetaNews)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.