Hlavní navigace

Windows Live Messenger pro Symbian bude zpoplatněn

Jiří Macich ml.

Internet obletěla pro mnoho lidí znepokojivá zpráva, že používání komunikačního programu Windows Live Messenger na mobilních zařízeních bude zpoplatněno. Jak už to tak u podobných zpráv bývá, všechno je trochu jinak. Uživatelé zařízení se systémem Windows Mobile mohou být v klidu. Používání vestavěného komunikačního klienta zpoplatněno nebude. Peněženku si ovšem budou muset připravit majitelé mobilů s konkurenčním systémem Symbian, kteří budou chtít Windows Live Messenger využívat. Microsoft a…

Internet obletěla pro mnoho lidí znepokojivá zpráva, že používání komunikačního programu Windows Live Messenger na mobilních zařízeních bude zpoplatněno. Jak už to tak u podobných zpráv bývá, všechno je trochu jinak. Uživatelé zařízení se systémem Windows Mobile mohou být v klidu. Používání vestavěného komunikačního klienta zpoplatněno nebude. Peněženku si ovšem budou muset připravit majitelé mobilů s konkurenčním systémem Symbian, kteří budou chtít Windows Live Messenger využívat. Microsoft a Nokia už nějaký čas spolupracují na zprostředkování služeb Windows Live i pro mobilní telefony finského výrobce, nicméně právě Windows Live Messenger pro Symbian bude v následujících měsících uveden na trhy několika zemí jako placený produkt. (LiveSide News Blog)

Našli jste v článku chybu?
10. 1. 2008 15:30
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Zanedlouho dostane MS vyhruzku, ze diskriminuje uzivatele jinych OS nez jejich. A tak aby tuto diskriminaci odstranil, tak zpoplatni vsechny MSN:-) No ale to az na MSN bude zavisle opravdu hodne uzivatelu a prechod na jinou platformu bude slozity:-)
11. 1. 2008 0:39
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Shodou okolnosti jsme certifikaci na Symbian take absolvovali a kdybychom meli jeji cenu rozpoustet do kazde prodane licence, museli bychom pouzivat desetiny haleru. A vzhledem k objemum prodeje, jake by u sve aplikace dosahl Microsoft, by se pravdepodobne jednalo o tisiciny haleru. Pravda, kde na to chudak firma ma vzit?