Hlavní navigace

Windows Live Messenger nyní i pro iPhone nebo iPad

24. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft uvolnil Windows Live Messenger také ve verzi pro mobilní telefon iPhone, multimediální přehrávač iPod Touch a v neposlední řadě pro tablet iPad. Uživatelé těchto zařízení tak pro komunikaci v rámci sítě Windows Live Messenger už nemusí používat alternativní programy. Windows Live Messenger pro jmenovaná zařízení od Applu vedle textové komunikace podporuje také propojení s komunitními servery, takže lze posílat stavové zprávy nebo sledovat aktivitu přátel v rámci různých online…

Microsoft uvolnil Windows Live Messenger také ve verzi pro mobilní telefon iPhone, multimediální přehrávač iPod Touch a v neposlední řadě pro tablet iPad. Uživatelé těchto zařízení tak pro komunikaci v rámci sítě Windows Live Messenger už nemusí používat alternativní programy. Windows Live Messenger pro jmenovaná zařízení od Applu vedle textové komunikace podporuje také propojení s komunitními servery, takže lze posílat stavové zprávy nebo sledovat aktivitu přátel v rámci různých online sociálních sítí.

Na seznamu funkcí je i sdílení fotek v rámci stavové zprávy. Fotku lze pořídit fotoaparátem vestavěným do zařízení (iPhone) nebo nahrát z úložiště Windows Live SkyDrive. Nechybí využití push notifikací nebo upozornění na nepřečtené e-maily ve schránce zřízené v rámci služby Windows Live Hotmail. Zajímavostí je pak možnost souběžného přihlášení jak v mobilní verzi klienta, tak v klasické desktopové verzi. Oficiální dostupnost je zatím omezena na Spojené státy, Kanadu, Francii a Velkou Británii. Vyžaduje iOS 3.0 nebo vyšší a je k dispozici v angličtině nebo francouzštině. (LiveSide.net)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).