Hlavní navigace

Nový Windows Live Movie Maker podporuje i Facebook

Jiří Macich ml.

Microsoft uvolnil novou verzi programu Windows Live Movie Maker. Připomeňme, že jde o jednoduchý program pro úpravu videa z balíku aplikací Windows Live Essentials. Navazuje na původní Movie Maker, který býval součástí Windows Me a novějších, ovšem nyní se více orientuje na publikování videa na Internetu. Vedle YouTube podporuje také třeba Facebook. Publikovat video na Internetu lze po přihlášení přímo z menu programu. Video je ale také možné maximálně zmenšit třeba pro poslání e-mailem,…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft uvolnil novou verzi programu Windows Live Movie Maker. Připomeňme, že jde o jednoduchý program pro úpravu videa z balíku aplikací Windows Live Essentials. Navazuje na původní Movie Maker, který býval součástí Windows Me a novějších, ovšem nyní se více orientuje na publikování videa na Internetu. Vedle YouTube podporuje také třeba Facebook. Publikovat video na Internetu lze po přihlášení přímo z menu programu. Video je ale také možné maximálně zmenšit třeba pro poslání e-mailem, eventuálně upravit pro potřeby displejů mobilních telefonů.

Windows Live Movie Maker podporuje Windows Vista a také Windows 7, která se na podzim chystají na trh. Právě uživatelům Windows 7 je připraven nabídnout podporu HD videa. Windows Live Movie Maker není žádnou sofistikovanou střižnou, veze se hlavně na vlně online videa a tak nabízí funkce pro rychlé a jednoduché připravení videa k publikování. Typickým příkladem je funkce AutoMovie, která automaticky namíchá uživatelem vybrané fotografie s efekty a hudbou (přebírá tak funkcionalitu staršího programu Photo Story). Podporováno je v kombinaci s programem Windows DVD Maker (z Windows Vista a Windows 7) také vypalování videa na DVD. (Tisková zpráva)