Hlavní navigace

Windows Live SkyDrive nabídne až 25 GB pro data

14. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vývojáři pracující na službě Windows Live SkyDrive představili své nejbližší plány s touto internetovou úschovnou dat od Microsoftu. Pro uspokojení potřeb uživatelů se zdarma poskytovaná kapacita zvětší pětinásobně, tedy ze současných 5 GB na 25 GB. Správa nahraných dat přes webové rozhraní úschovny se konečně dočká funkcí, po kterých někteří uživatelé tak dlouho volali. Řeč je o přesunu souborů mezi složkami, kopírování souborů do více složek současně, stažení vybraných souborů v podobě ZIP…

Vývojáři pracující na službě Windows Live SkyDrive představili své nejbližší plány s touto internetovou úschovnou dat od Microsoftu. Pro uspokojení potřeb uživatelů se zdarma poskytovaná kapacita zvětší pětinásobně, tedy ze současných 5 GB na 25 GB. Správa nahraných dat přes webové rozhraní úschovny se konečně dočká funkcí, po kterých někteří uživatelé tak dlouho volali. Řeč je o přesunu souborů mezi složkami, kopírování souborů do více složek současně, stažení vybraných souborů v podobě ZIP archivu nebo stažení fotek do programu Windows Live Fotogalerie (podobně jako Picasa Web Albums podporuje stažení fotek do programu Picasa).

Fotek se týká celkem dvacet různých vylepšení včetně zvětšení automaticky generovaných miniatur nebo nové prezentace fotek využívající Microsoft Silverlight. V plánu je také přepracování designu rozhraní služby, její využití při synchronizaci oblíbených položek v Internet Exploreru, vylepšení možností sdílení dat včetně přístupu k nim bez Windows Live ID účtu. Popisované novinky mají být nasazeny v nejbližší době. Služba Windows Live SkyDrive je již nějaký čas plně otevřena uživatelům z České republiky. (Windows Live SkyDrive Team Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).