Hlavní navigace

Windows Phone 7 i s hrami pro Xbox 360 vč. Halo

17. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft hodlá zájem o mobily s Windows Phone 7 podpořit také hrami, které pro tuto novou mobilní platformu budou dostupné. Pro mobily s Windows Phone 7 tak bude po jejich uvedení na trh k dispozici přes pět desítek her známých z konzole Xbox 360. Mezi nimi nebudou chybět šlágry typu Halo: Waypoint, Crackdown 2, Guitar Hero 5, Age of Zombies nebo Assassins Creed. Microsoft to uvedl na konferenci Gamescom 2010. Již dříve byla oznámena spolupráce mezi systémem Windows Phone 7 a herní sítí Xbox…

Microsoft hodlá zájem o mobily s Windows Phone 7 podpořit také hrami, které pro tuto novou mobilní platformu budou dostupné. Pro mobily s Windows Phone 7 tak bude po jejich uvedení na trh k dispozici přes pět desítek her známých z konzole Xbox 360. Mezi nimi nebudou chybět šlágry typu Halo: Waypoint, Crackdown 2, Guitar Hero 5, Age of Zombies nebo Assassins Creed. Microsoft to uvedl na konferenci Gamescom 2010. Již dříve byla oznámena spolupráce mezi systémem Windows Phone 7 a herní sítí Xbox Live. Na displejích mobilů s Windows Phone 7 tak budou k dispozici funkce Xbox Live jako je přístup k profilu a avatarovi, komunikace s přáteli, sledování žebříčků a dosaženého skóre a samozřejmě online multiplayer a nákup her.

Windows Phone 7 tak lze považovat i za zajímavou herní platformu. Ostatně mobilní hry dostaly s příchodem chytrých telefonů nový impuls. Těžko uvěřit, že na počátku byl např. notoricky známý had v té nejprimitivnější možné podobě (a není to tak dlouho). Zpřístupnění vybraných her původně uvedených pro Xbox 360 i pro systém Windows Phone 7 by mohlo zafungovat jako konkurenční výhoda. Zejména pak v kombinaci s exkluzivitou, s jejímž aplikováním má Microsoft dobré zkušenosti už právě u své konzole. První mobily s Windows Phone 7 dorazí na evropské trhy už letos v říjnu. Američtí zákazníci by se měli dočkat o měsíc později. První mobily s Windows Phone 7 vyrobí HTC, LG, Samsung, Asus a Dell. (ZDNet)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).