Hlavní navigace

Windows Server 2008 rovnou s prvním servisním balíčkem

Jiří Macich ml.

Zbrusu nový systém Windows Server 2008, který byl před několika dny uvolněn do výroby, už obsahuje první servisní balíček. Tedy alespoň se tak hlásí. První servisní balíček, který Microsoft vydá odděleně, tak bude mít trochu kuriózně pořadové číslo dvě. Ne, nejde o marketingový trik, jak se vyhnout jevu, že některé firmy odmítají nasazení nové verze systému před uvedením prvního servisního balíčku. Microsoft chce opět sjednotit jádra desktopové i serverové platformy a nová Windows Server 2008…

Zbrusu nový systém Windows Server 2008, který byl před několika dny uvolněn do výroby, už obsahuje první servisní balíček. Tedy alespoň se tak hlásí. První servisní balíček, který Microsoft vydá odděleně, tak bude mít trochu kuriózně pořadové číslo dvě. Ne, nejde o marketingový trik, jak se vyhnout jevu, že některé firmy odmítají nasazení nové verze systému před uvedením prvního servisního balíčku. Microsoft chce opět sjednotit jádra desktopové i serverové platformy a nová Windows Server 2008 mají stejné jádro jako Windows Vista SP1, takže papírové označení Windows Server 2008 rovnou jako verze s SP1 má vést k zjednodušení a zpřehlednění situace. (cdr.cz)

Našli jste v článku chybu?
18. 2. 2008 19:49
Četl jste vůbec tu zprávičku? Odůvodnění Microsoftu se mi zdá celkem logické. Navíc podobná marketingová hra by spíš připadala v úvahu u systémů pro masy a ne u serverů :)
18. 2. 2008 18:50
Hehe. Prostě MS zareagoval na rozšířenou poučku nenasazovat jeho produkty před prvním SP :-) Může se to zdát legrační, ale u ručních zbraní to tak funguje. Žádný blb by si nekoupil pistoli s výrobním číslem 5. Ale pátou vyrobenou pistoli si koupí kdekdo, když má výrobní číslo 1005 :-)