Hlavní navigace

Windows Vista pro EU možná méně bezpečná

Jiří Macich ml.

Evropská komise doporučila společnosti Microsoft, aby na území EU uvedla na trh Windows Vista bez některých bezpečnostních nástrojů a ponechala tak prostor konkurenci. Došlo tak k tomu, co někteří komentátoři předpovídali již několik měsíců. Podobně jako bruselským úředníkům vadil multimediální přehrávač Windows Media Player, mohl by nyní Microsoft narazit třeba s nástrojem Windows Defender, který by měl uživatele bránit nejen před spywarem. Microsoft však již před časem uvedl, že Windows Vista…

Evropská komise doporučila společnosti Microsoft, aby na území EU uvedla na trh Windows Vista bez některých bezpečnostních nástrojů a ponechala tak prostor konkurenci.

Došlo tak k tomu, co někteří komentátoři předpovídali již několik měsíců. Podobně jako bruselským úředníkům vadil multimediální přehrávač Windows Media Player, mohl by nyní Microsoft narazit třeba s nástrojem Windows Defender, který by měl uživatele bránit nejen před spywarem. Microsoft však již před časem uvedl, že Windows Vista v EU nepustí do prodeje, dokud nebude mít od Evropské komise potvrzeno, že nový operační systém śe v žádném ohledu neprohřeší proti platným zákonům a nařízením. Zatím to ale vypadá, že se takového potvrzení v dohledné době nedočká.

Microsoft teď chystá setkání se zástupci Evropské komise, kde by si obě strany měly vysvětlit vzniklou situaci. Jisté je zatím pouze to, že situace se několik měsíců před plánováným vydání nové generace systému Windows dosti komplikuje. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?
13. 9. 2006 12:53
Melkor (neregistrovaný)
Jakou hůl nejlépe použít? viz "... aby někdo konečně domutil Micro$hit vydat holí systém ..."
13. 9. 2006 12:31
Fuggas (neregistrovaný)
Je vidět, že EK dělá skutečně dobrou práci a řekl bych dokonce, že mají přitvrdit! Systém který ma na disku více jak 4 GB je podle mě tak trošku přerostlí a jeho velikost je jeho omezujícím elementem. Na místo aby se vývojáři soustředili na jeho funkčnost, tak se snaží aby vypadal co nejvíc namakaně graficky. To je celkem "Out"! Navíc jsem pro aby někdo konečně domutil Micro$hit vydat holí systém bez jakýkoliv ptákovin v měm obsažených (firewall, anti-vir, mesenger,...), protože stejně…