Hlavní navigace

Windows Vista pro EU možná méně bezpečná

12. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropská komise doporučila společnosti Microsoft, aby na území EU uvedla na trh Windows Vista bez některých bezpečnostních nástrojů a ponechala tak prostor konkurenci. Došlo tak k tomu, co někteří komentátoři předpovídali již několik měsíců. Podobně jako bruselským úředníkům vadil multimediální přehrávač Windows Media Player, mohl by nyní Microsoft narazit třeba s nástrojem Windows Defender, který by měl uživatele bránit nejen před spywarem. Microsoft však již před časem uvedl, že Windows Vista…

Evropská komise doporučila společnosti Microsoft, aby na území EU uvedla na trh Windows Vista bez některých bezpečnostních nástrojů a ponechala tak prostor konkurenci.

ICTZ23

Došlo tak k tomu, co někteří komentátoři předpovídali již několik měsíců. Podobně jako bruselským úředníkům vadil multimediální přehrávač Windows Media Player, mohl by nyní Microsoft narazit třeba s nástrojem Windows Defender, který by měl uživatele bránit nejen před spywarem. Microsoft však již před časem uvedl, že Windows Vista v EU nepustí do prodeje, dokud nebude mít od Evropské komise potvrzeno, že nový operační systém śe v žádném ohledu neprohřeší proti platným zákonům a nařízením. Zatím to ale vypadá, že se takového potvrzení v dohledné době nedočká.

Microsoft teď chystá setkání se zástupci Evropské komise, kde by si obě strany měly vysvětlit vzniklou situaci. Jisté je zatím pouze to, že situace se několik měsíců před plánováným vydání nové generace systému Windows dosti komplikuje. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.